УКРАЇНА

00:11

27.03

Влада

Президент підписав закон про вибори народних депутатів

0

Президент Леонід Кучма підписав ухвалений Верховною Радою 25 березня закон «Про вибори народних депутатів України», що встановлює вибори парламенту за пропорційною основою. Закон набирає чинності з 1 жовтня 2005 року. Про це повідомляють «Українські Новини».

Відповідно до закону, право на участь у розподілі депутатських мандатів одержують політичні партії або блоки, які подолали 3%-й прохідний бар’єр. Право висування кандидатів у депутати мають громадяни, у яких є право голосувати , але реалізують вони це право тільки через політичні партії і блоки партій.

Відповідно до закону, депутатом може бути обраний громадянин України, якому на день виборів виповнилося не менше 21 року і який проживає в Україні протягом останніх 5 років.

Виборчий процес починається за 120 днів до дня виборів. Вибори проводяться в 225 територіальних виборчих округах.

Виборчий фонд партії і блоку формується за рахунок коштів партій, а також добровільних внесків фізичних осіб. Одноразовий внесок фізособи до виборчого фонду не може перевищувати 400 мінімальних зарплат. Відповідно до закону, для участі у виборах партія має внести грошову заставу в розмірі 2,5 тисячі мінімальних зарплат. Грошова застава повертається партіям або блокам, які взяли участь у розподілі депутатських мандатів. Якщо ж партія не змогла провести в парламент своїх депутатів, то внесена нею грошова застава перераховується до державного бюджету.

Відповідно до закону, забороняється участь громадських організацій у спостереженні за виборчим процесом.

Нагадаємо, що 2 квітня під час Усеукраїнського громадського форуму президент заявив, що підписав закон про вибори народних депутатів на пропорційній основі.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus