УКРАЇНА

00:06

12.12

Влада

Марчук закрив «фабрику зірок»

0

Заплановано, що вже наприкінці наступного року в Україні буде всього 190 генералів.

1 липня апарат Міноборони і Генштабу починає працювати у новому форматі. Відтепер реалізацією державної політики в оборонній сфері, сфері військового будівництва і соціальних програм буде займатися виключно Міноборони. Адміністративний апарат уже зменшили до 1300 осіб, а частку цивільних фахівців довели до небаченої раніше пропорції - 50%. До кінця наступного року чисельність невійськового персоналу передбачається збільшити до 70-80%.

Генштаб тепер буде відповідати за стратегічне планування, бойову, мобілізаційну готовність частин і підрозділів, а також готовність органів військового управління. І хоча для штабістів наслідки демілітаризації виявилися не такими згубними, близько 10% цивільних портфелів полковникам довелось таки поступитися.

Значно знизилися статус і кількість найвищих військових чиновників. Наприклад сьогодні серед заступників міністра оборони тільки один генерал-майор – Валерій Мунтіян. Та й той, щоб не дражнити гусаків, з’являється на публіці виключно в цивільному одязі. Крім самого Марчука тільки головний військовий інспектор, екс-міністр оборони Віталій Радецький зберіг погони генерала армії. Після звільнення начальника Генштабу Олександра Затинайка і командувача Сухопутними військами Петра Шуляка в армії залишаються тільки два генерал-полковники. Правда, подейкують, що якщо найближчим часом вони самі не залишать службу, їм обом допоможуть це зробити.

Однак на цьому реформа не закінчується. Планується, що вже наприкінці наступного року в Україні буде всього 190 генералів. Це на 148 менше, ніж було на 31 грудня 2003 року. Вцілілий «генеральський прошарок» становитиме не більше 0,12% чисельності Збройних сил. Крім того, у два рази (з 6,6 до 3,3 тисячі) скоротять кількість полковницьких посад. Таким чином, співвідношення старших і молодших офіцерів буде 1:1,4

У планах на найближчі два роки – перехід до тривидової структури Збройних сил (Сухопутні війська, Військово-морські і Повітряні Сили), розформування Північного оперативного командування, а також ліквідація ще близько 150 військових структур. Серед них 4 дивізії, 24 бригади, 28 полків і 95 баз збереження, арсеналів і складів.

Таким чином, ЗС скоротять 155 тисяч посад (уже цього року - 80 тисяч). Зі складу Збройних сил виведуть близько 2000 танків, 400 бойових літаків, до 70 вертольотів, 2 військових кораблі і близько 600 військових містечок.

Євген Чеботарьов

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus