УКРАЇНА

06:02

21.05

Влада

LNM обмежує постачання сировини для меткомбінату Huta Czestochowa

0

Концерн Polskie Huty Stali, що належить групі LNM, обмежив постачання сировини для Huty Stali Częstochowa, пише Gazeta Wyborcza.

Металургійне підприємство Rurexpol, що одержує трубну заготівлю з Huta Stali Czestochowa простоює, оскільки в нього немає сировини для виробництва. Rurexpol щомісяця споживає близько 7 тис. тонн заготівлі для виробництва труб. На сьогодні на підприємстві немає і тонни сировини, пише польське видання, оскільки Huta Stali Czestochowa уже кілька днів не проводить постачання.

«Виробництво зупинене на невизначений час. У такій критичній ситуації ми опинилися вперше», - заявив президент Rurexpol Юзеф Томала (Jozef Tomala). За його словами, на сьогодні ніхто не знає, коли відновлять постачання.

Наразі, день простою для підприємства – це збитки і загроза банкрутства, запевняє президент Rurexpol. Споживачі продукції заводу стурбовані ситуацією і можуть припинити співробітництво.

Gazeta Wyborcza пише, що в схожій ситуації можуть опинитися й інші металургійні підприємства, які купують на Huta Stali Czestochowa сировину для себе.

За інформацією польського видання, проблеми виникли через те, що концерн Polskie Huty Stali, який належить LNM Holdings, наполовину скоротив постачання сировини для Huta Stali Czestochowa.

Gazeta Wyborcza ставить питання - чи є причиною обмеження постачань - ціни на сталь чи політика концерну LNM Holdings? Видання зазначає, що приватизаційний конкурс із продажу комбінату Huta Czestochowa припинено. Процедуру тендера перевіряє спеціальна комісія, яка з’ясовує, чи не було правових порушень при проведенні конкурсу – Міністерство держмайна визначило переможцем конкурсу LNM Holdings, незважаючи на те, що ІСД запропонував кращу в економічному плані оферту.

Ще до завершення приватизаційного конкурсу, зазначає Gazeta Wyborcza, LNM заявляв, що якщо переможцем конкурсу стане ІСД, то Huta Czestochowa може втратити можливість постачань сировини з підприємств PHS.

За інформацією польського видання представники LNM і PHS не коментують ситуації, покликаючись на те, що їм нічого не відомо про неї.

Як повідомлялося, Корпорація «Індустріальний союз Донбасу» направила міністрові державного майна Польщі Збігнєву Каневському лист, у якому підтвердила готовність до проведення ексклюзивних переговорів щодо придбання металургійного комбінату Huta Czestochowa і його дочірніх підприємств, котрі повинні бути приватизовані відповідно до плану реструктуризації комбінату. Лист було спрямовано у зв’язку з тим, що 31 березня минув термін, визначений міндержмайна Польщі на проведення виняткових переговорів з LNM Holding N.V., що так і не завершилися підписанням угоди про продаж Huta Czestochowa.

Президент Польщі Олександр Кваснєвський в перебігу візиту до Києва на минулому тижні заявив, що приватизація Huta Czestochowa припинена до закінчення роботи комісії, котра вивчає цю проблему. Він наголосив, що за результатами роботи комісії «цей тендер буде анульовано або знайдено іншу форму».

О.Кваснєвський запевнив українську сторону, що «у цьому питанні ми будемо діяти транспарентно, прозоро й інформувати про все Україну «.

Процес приватизації Huta Czestochowa S.A він узяв під особистий контроль.

О.Кваснєвський заявив, що в Польщі створено комісію, яка повинна оцінити процедуру приватизації комбінату Huta Czestochowa S.A. Комісія повинна завершити роботу на цьому тижні. «Якщо ми побачимо, що процедура тендера була правильною, то рішення (про перемогу в тендері компанії LNM - ИФ) варто підтримати. Але якщо були якісь неправильні дії, ситуація буде інакшою», - сказав О.Кваснєвський.

Наприкінці лютого З. Канєвський повідомив про вибір британсько-індійської LNM Group інвестором Huta Czestochowa S.A, незважаючи на рішення конкурсної комісії, яка одноголосно проголосувала за офертові корпорації ІСД і рекомендувала урядові вибрати як інвестора українську корпорацію.

ІСД, своєю чергою, висловила протест із цього приводу і заявила про готовність відстоювати свої права в суді.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus