УКРАЇНА

01:25

22.05

Влада

Профспілки попросили прем’єра втрутитися у ситуацію на ДМЗ ім. Петровського

0

Центральний комітет профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України обурений діями керуючого санацією - генерального директора ВАТ «Дніпропетровський металургійний комбінат ім Петровського» (ДМЗ) щодо надання комітетові кредиторів плану санації, у якому винятковим джерелом оздоровлення фінансово-економічного стану підприємства визначено продаж усіх об’єктів соціальної сфери.

Про це сказано у зверненні центрального комітету профспілки працюючих галузей прем’єр-міністрові України Віктору Януковичу.

«Резолюція мітингу з вимогою винести з плану санації продаж медико-санітарної частини, дитячого оздоровчого табору і бази відпочинку була передана керуючому санацією Корнієвському В.М. Однак змінити план санації Корнієвський категорично відмовився», - сказано в зверненні.

Профспілка трудящих зазначає, що дії керуючого санацією суперечать не тільки нормам Галузевої угоди на 2003-2004 рр., у якому передбачено, що продаж об’єктів соціально-культурного і побутового призначення можна здійснювати тільки після згоди трудового колективу. Розпорядження Президента України «Про організацію літнього відпочинку й оздоровлення дітей у 2004 році» і Постанові Верховної Ради «Про інформацію КМУ про стан збереження об’єктів соціально-культурного призначення в процесі приватизації і цільового їхнього використання в післяприватизаційний період» орієнтують на збереження таких об’єктів і поліпшення забезпеченості населення їхніми послугами, зазначено в документі.

«Центральний комітет профспілки підтримує вимоги трудового колективу і просить Вашого втручання для недопущення внесення в план санації ВАТ ... медико-санітарної частини, дитячого оздоровчого табору і бази відпочинку», - сказано в зверненні до В. Януковича.

Як повідомлялося, трудовий колектив ДМЗ звертався до прем’єр-міністра Віктору Януковича з проханням доручити урядовому комітетові з питань промислової політики, паливно-енергетичного комплексу, екології і надзвичайних ситуацій на своєму засіданні розглянути критичну ситуацію на ДМЗ, а також відпрацювати разом з інвестором-власником 42,26% акцій підприємства заходи щодо стабілізації фінансово-економічного стану підприємства.

Також трудовий колектив ДМЗ ім. Петровського надіслав президентові України звернення, у якому просить зобов’язати ФДМ звернутися до Генеральної прокуратури і Вищого господарського суду для повернення 18% акцій заводу в державну власність.

Корпорація «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД, Донецьк) заявила про готовність брати участь у санації ДМЗ ім. Петровського. Координаційна рада кредиторів ДМЗ підтримала пропозицію корпорації стати санатором підприємства.

Корпорація ІСД є власником 42,26% акцій ДМЗ. Державний пакет акцій у 42,26% був придбаний корпорацією в грудні 2003 року за 65,813 млн. грн.

З 2001 року дебіторська заборгованість ДМЗ ім. Петровського зросла у вісім разів, до 1 млрд. грн., кредиторська - у 2,5 разу, до 1,5 млрд. грн. Тільки за 2003 рік кредиторська заборгованість зросла на 378 млн. грн., до 1342,6 млн. грн. При цьому більше половини наявних заборгованостей є фіктивними, і ці борги накопичувалися керуючою компанією «Приват-Інтертрейдинг» і групою офшорних компаній.

Корпорація ІСД заснована в 1995 році, є промисловим об’єднанням, що є власником великих пакетів акцій провідних підприємств гірничо-металургійного комплексу в Україні і за кордоном. Реалізує також проекти у вугільній і енергетичній сферах.

ВАТ «ДМЗ ім. Петровського» спеціалізується на виробництві і реалізації сталі, чавуні, прокату і виробів з них.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus