УКРАЇНА

00:22

25.05

Влада

Фонд держмайна хоче збільшити план надходження коштів від приватизації

0

План надходжень коштів від приватизації до бюджету-2004 може бути збільшено до 2,7 мільярда гривень. Про це в інтерв’ю газеті «Кіевскій телеграфъ» заявив голова ФДМ України Михайло Чечетов.

«Вперше за всю історію Фонду держмайна ми не просто виконуємо чи перевиконуємо план надходжень, а самі пропонуємо вишукати додаткові резерви і вийти на цифру 2 млрд. 700 млн. грн. Більш того, я глибоко переконаний, що ми виконаємо цю програму-максимум достроково», – говорить Чечетов. За його словами, за два місяці роботи було забезпечене надходження в бюджет піврічної норми – 1 мільярд гривень. «Було багато скептиків, котрі запевняли, що досягти таких же успіхів і показників, як торік, зараз не вдасться досягнути. Але знаєте, мені доводиться займатися науковою працею, а в науці є таке поняття: одне явище — випадковість, два підряд — тенденції, а три — закономірності. Отож, щоб «утерти носа» скептикам і всім тим, що сумніваються, хочу сказати: у Фонду потужний потенціал», – заявив Чечетов.

Він також зазначив, що ніякої кореляції в частині виконання плану щодо надходження в бюджет від приватизації не буде, незалежно від того, чи буде продано «Укртелеком». «План у будь-якому випадку буде виконано і перевиконано. Але нерозумно прив’язувати продаж таких унікальних об’єктів до інтересів бюджету. «Укртелеком» треба продавати лише тоді, коли ми будемо на 100% упевнені в зацікавленості могутніх інвесторів, готових вкладати гроші в підприємство з метою його розвитку. Це не продаж заради продажу», – сказав голова ФДМ України.

Водночас Михайло Чечетов не називає інвесторів, які вже зважилися взяти участь у приватизації «Укртелекому». «Навіть після Ганновера, після зустрічей з іноземними інвесторами, предметних розмов з «Дойче Телекомом», представниками російських компаній, які ми проводили разом з Миколою Азаровим, не можу точно сказати: приймуть ці структури участь у конкурсі чи ні», – каже Чечетов.

Відповідаючи на запитання про те, що російський бізнес виявляє підвищену цікавість до приватизації українських об’єктів, Михайло Чечетов сказав, що інвестиційний клімат в Україні стимулює приплив переважно російських грошей: «Якщо західний інвестор, що звик працювати в оранжерейних умовах, почуває себе незатишно, то для росіян наш ринок — просто рай у порівнянні зі своїм». Однак він додав, що в кожної держави є своя ватерлінія національної безпеки – глибина проникнення іноземного капіталу в базис економіки. «В інших країнах є чітка межа: 20-30% закордонних інвестицій. А що в нас? Щоб не бути голослівними, візьмемо нафтопереробну галузь: із шести НПЗ три, по суті, не належать Україні – вони підконтрольні російському капіталові. Ще три – НПЗ «Галичина», «Нафтохімік Прикарпаття» і «Укртатнафта» мають держчастку від 25 до 40%. Це означає, що в даній сфері ватерлінія вже під водою».

Коментуючи процес приватизації меткомбінату «Huta Czestochowa», Михайло Чечетов сказав, що вважає рішення Польщі чисто політичним: «І воно не робить честі польським функціонерам, особливо з огляду на доброзичливі відносини між Польщею й Україною. От вам, до речі, і показники методів роботи: як би не критикували Україну, але в нас таких прецедентів не було і не буде. Ми, навпаки, намагаємося плекати іноземних інвесторів, створюючи їм максимально сприятливі умови, нікого не виштовхуємо з ринку».

Голова ФДМ також сказав, що Україна виявилася не готовою до того, щоб захищати українські компанії на світовому ринку. «Той же Шредер, скільки ні зустрічався з Леонідом Кучмою, усяк раз неодмінно ставив питання про борги «Оріани» перед німецьким банком», – заявив Чечетов.

Нагадаємо, що в бюджеті-2004 надходження від приватизації передбачені в сумі 2 млрд 136,58 тис грн.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus