УКРАЇНА

01:45

19.06

Влада

Про що домовилися Ющенко і Тимошенко?

0

Очевидно, що найбільші кадрові бонуси БЮТ вибила під свого лідера Юлію Тимошенко.

Схоже, питання про передвиборний альянс Юлії Тимошенко і Віктора Ющенка наближається до логічної розв’язки. Нарешті після серії натяків настав час більш конкретного продовження. Друга особа БЮТ - Олександр Турчинов - заявив, що «Наша Україна» і БЮТ створюють коаліцію до президентських виборів.

Плюси і мінуси для Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко при створенні подібного альянсу більш ніж очевидні. Правда, варто завважити, що лідер «Нашої України», виходячи з електоральних реалій, більше потребує підтримки Юлії Володимирівни, ніж лідер БЮТ його. Таким чином, заява Турчинова про те, що в угоді визначені відносини на період формування Кабінету Міністрів України, говорить про те, що Віктору Андрійовичу довелося піти на значні кадрові поступки.

Як поставиться до подібних поступок оточення лідера «Нашої України», яке втрачає при цьому значні бонуси, і чи виконає Віктор Ющенко у випадку перемоги свої зобов’язання, покаже час. Втім, що саме спробує виторгувати для себе Юлія Тимошенко, можна спрогнозувати вже зараз.

Очевидно, що найбільші кадрові бонуси БЮТ вибила під свого лідера Юлію Тимошенко. Ще на парламентських виборах 2002 року дуже активно мусувалася тема можливого призначення Юлії Володимирівни прем’єром під час можливого президентства Віктора Ющенка. Однак подібні заяви як правило звучали від членів БЮТ, а реакція з боку функціонерів «Нашої України», та й самого її лідера, була досить невиразною. Таким чином, посада прем’єра, зважаючи на все, була програмою-максимумом для Юлії Тимошенко, що давало досить зручну позицію в політичних торгах.

При цьому навряд щоб Віктор Ющенко пішов на такий безпрецедентний крок, адже очевидно, що Юлія Тимошенко не буде цілком підконтрольна лідеру «Нашої України». Більше того, оточення Віктора Ющенка навряд чи адекватно оцінило б таке призначення. Воднораз подібний варіант можливий, якщо БЮТ крім посади прем’єра не одержить більше нічого або якщо кандидатура Юлії Тимошенко на посаду прем’єра розглядається лідером «Нашої України» як тимчасова. Дійсно, у випадку завоювання Віктором Ющенком президентського крісла ніщо не заважає лідеру «Нашої України» призначити Юлію Тимошенко прем’єром на час післявиборної економічної лихоманки, потім зняти її, використовуючи формальний привід чергової кризи, і зміцнити уряд своєю людиною.

Більш імовірною все ж таки є посада першого віце-прем’єра. Однак у такому випадку Ющенко доведеться пожертвувати на користь БЮТ кілька урядових портфелів «другого ешелону». Зрозуміло, що навряд чи соратники Юлії Тимошенко отримають економічно вигідні крісла – у «Нашій Україні» забагато охочих одержати портфелі, наприклад, міністра фінансів або міністра ПЕК. Однак Міністерство юстиції, Міністерство освіти і пару губернаторів соратники Юлії Тимошенко цілком можуть одержати.

Так, на посаду міністра освіти може претендувати Костянтин Ситник, а міністерство юстиції може перейти під керівництво або Василя Онопенка, або Сергія Головатого. Подібні поступки не є для Віктора Ющенка чимось неможливим. Більше того, малопривабливість подібних портфелів дозволить створити видимість масової присутності членів БЮТ в уряді. Також можливий варіант відходу під крило БЮТ декількох областей – швидше за все їхнім кадровим наповненням займеться лідер «Собору» Анатолій Матвієнко, котрий для Ющенка є цілком прийнятною фігурою. Існує також імовірність того, що Юлія Тимошенко постарається вибити таку досить важливу посаду в уряді як Міністр Кабінету міністрів. Подібний хід, звичайно, значно посилить позиції БЮТ у майбутньому Кабміні і створить чималу противагу позиціям «Нашої України».

Усі перераховані вище кадрові потуги – це, звичайно, програма-максимум для БЮТ. Можливо, що для Юлії Тимошенко основним аспектом є не кадрові призначення, а гарантії розширення бізнесу та особистої недоторканності. Можливо також, що на момент розпалу президентської кампанії лідер БЮТ вийде з гри, виконавши роль «троянського коня». Однак, поки підписи Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко не стоять під якимсь конкретним документом, говорити про це зарано, тому що провладні сили напевне активізують свою діяльність у передвиборній мотивації Юлії Тимошенко.

Аналітична група “Da Vinci AG”

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus