УКРАЇНА

06:04

23.10

Влада

Литвин вважає, що без підтримки Кучми політреформи не буде

0

Голова Верховної Ради Володимир Литвин прогнозує, що без підтримки політичної реформи президентом Леонідом Кучмою, парламент відмовиться від її проведення. Про це спікер заявив на прес-конференції в понеділок, 5 квітня, повідомляють «Українські Новини».

На думку Литвина, проведення політичної реформи є принциповим питанням для Кучми і він активно його підтримує. «Якби не було б сьогодні позиції Президента, то про політичну реформу всі б давно забули», - заявив спікер.

Що стосується можливості висування Леоніда Кучми на третій президентський термін, то Володимир Литвин зазначив, що це залежить від потенціалу інших кандидатів у президенти від влади. «Це залежить від багатьох факторів, у тому числі, яку політичну вагу мають кандидати, котрі обговорюються в політичних колах», - сказав. Крім того, Литвин сказав, що «уважно стежить» за всіма публікаціями щодо можливої участі Кучми у виборах 2004 року.

Що стосується процедури голосування за законопроект про конституційну реформу, то Володимир Литвин зазначив, що робоча група спеціальної комісії ВР запропонувала компромісний проект постанови з голосування за політреформу, який припускає вилучення деяких статей проекту і поетапний вступ у силу інших статей. Зокрема, пропонується вилучити норму про імперативний мандат, зберегти за президентом право призначати главу СБУ і зберегти за президентом до 2006 року право призначати глав місцевих державних адміністрацій.

При цьому Литвин висловив припущення, що блок партій «Наша Україна» навряд чи підтримає ці рішення. На його думку, «Наша Україна» могла б підтримати політичну реформу, якби її положення набирали чинності після виборів до Верховної Ради, призначених на березень 2006 року.

Нагадаємо, у серпні 2002 року президент України ініціював проведення політреформи про перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської республіки.

Парламентська більшість і Комуністична партія виступали за якнайшвидше внесення змін до Конституції і хотіли здійснити їх уже до кінця березня.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus