УКРАЇНА

05:05

22.05

Влада

Уряд затвердив національну шкалу кредитних рейтингів

0

Кабінет Міністрів затвердив національну шкалу кредитних рейтингів. Національні кредитні рейтинги в Україні поділяються на короткострокові, що характеризують кредитний ризик терміном до року, і довгострокові - терміном понад рік. За категоріями рейтинги також бувають інвестиційними і спекулятивними. Про це повідомляють «Подробиці».

Подібні рейтинги давно існують у світовій практиці, використовуються вони для оцінки загальної кредитоспроможності позичальника. Рейтинг являє собою висновок стосовно не тільки здатності, але і готовності позичальника вчасно сплачувати зобов’язання.

Довгострокові рейтинги інвестиційного рівня в міру зменшення кредитоспроможності розташовані в такий спосіб: «uaAAA», «uааа», «ua» і «uaBBB», спекулятивного - «uaBB», «ua», «uaCCC», «uaCC», «ua» і «ua».

Шкала короткострокових рейтингів коротша й у кожній категорії поділяється на три рівні: в інвестиційній- «ua1», «ua2», «ua3», у спекулятивній- «ua1», «ua1» і «uaKD».

Як коментар до рейтингу використовується прогноз - позитивний, стабільний або негативний, який вказує на його можливу зміну в майбутньому. Якщо рейтинг визначається лише на базі публічної інформації про об’єкт оцінки, до його значення додається значок «pi».

Відповідно до розпорядження уряду, перелік агентств, уповноважених проводити рейтингову оцінку, протягом місяця має визначити Держкомісія з цінних паперів і фондового ринку. Зараз в Україні рейтинговими агентствами називають себе близько п’яти компаній.

Найбільшим авторитетом серед інвесторів користуються рейтинги спеціалізованих міжнародних агентств Standard&Рооr’s, Мооdу’s Investors Service і Fitch IBCA. Методики різних агентств мають багато спільних рис. На кредитний рейтинг позичальника, як правило, орієнтуються інвестори при ухваленні рішення про інвестиції - чим вищий рейтинг, тим більша довіра до позичальника, і тим нижче ставка, під яку власник коштів готовий їх віддати в позику. Це стосується будь-якого виду цінних паперів, інвестиційних проектів тощо.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus