УКРАЇНА

05:57

25.05

Влада

Україна ініціює створення в ОБСЄ координаційного центру з боротьби з тероризмом

0

Україна ініціює створення координаційного центру з боротьби з тероризмом у рамках Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Про це заявив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, виступаючи перед представниками дипломатичних місій в Україні, повідомляють «Українські Новини».

«Цей координаційний центр за умови внесення відповідних змін і доповнень до Статуту ОБСЄ, міг би функціонувати як постійно діючий спеціалізований галузевий орган, покликаний забезпечити координацію і взаємодію компетентних органів держав-членів ОБСЄ в сфері боротьби з міжнародним тероризмом», - сказав він.

Відповідно до пропозиції, керівництво центром могло б проводитися на основі ротації.

Україна пропонує визначити завдання і функції органа: розробка пропозицій для керівних органів ОБСЄ про напрямки співробітництва в боротьбі з міжнародним тероризмом; забезпечення координації; сприяння в підготовці та проведенні оперативно-пошукових заходів; сприяння в міжнародному розшуку осіб, які здійснили теракти.

На думку України, координаційний центр міг би також формувати банк даних з міжнародного тероризму; організовувати і проводити спеціальні навчання з боротьби з тероризмом, забезпечувати взаємодію і співробітництво з іншими міжнародними центрами й організаціями, які займаються цією темою.

За словами Грищенко, ця пропозиція є одною з багатьох можливих практичних форм співробітництва. Він нагадав, що боротьба з тероризмом є пріоритетним напрямком зовнішньої і внутрішньої політики України.

«Фактично, на сьогодні в європейських країнах сформувався консенсус про необхідність мобілізації всіх сил для діючої боротьби з тероризмом і попередження його проявів», - сказав міністр.

Як повідомляло агентство, на початку листопада 2002 року Президент Леонід Кучма створив в Україні Антикризовий центр з боротьби з тероризмом, главою якого є Президент.

У березні 2003 року Верховна Рада ухвалила закон «Про боротьбу з тероризмом».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus