УКРАЇНА

08:44

22.05

Влада

Мораторій на продаж землі, можливо, скасують

0

Віце-прем’єр-міністр з питань аграрної політики Іван Кириленко вважає, що уже наступного року селяни повинні мати повне право розпоряджатися своєю землею. За його словами, Міністерство аграрної політики розробило законопроект, в якому запропоновано скасувати нині чинний мораторій на продаж землі до 2010-го року, повідомляють «Факти, ICTV».

Іван Кириленко зауважив, що українське сільське господарство залишається відсталим через те, що неможливо використовувати землю як заставу. Саме тому, вважає він, селяни не можуть отримати кредити в банках та розвивати свій бізнес – купувати нову техніку чи добрива.

Нині 6 мільйонів 700 тисяч українських селян мають земельні паї, а половина з них - державні акти права власності на землю, зазначив віце-прем’єр. Додавши, що і той, і інший папірець робить селянина лише номінальним власником землі, бо продати чи взяти під її заставу кредит – неможливо.

Нагадаємо, що в кінці березня, коментуючи ухвалення Верховною Радою у першому читанні законопроекту про продовження заборони на продаж землі на п’ять років, президент України Леонід Кучма заявив, що «йдеться про радикальне згортання земельної реформи з усіма відповідними наслідками». «Якщо земля стане об’єктом купівлі-продажу в 2005 році, тобто є всі підстави розраховувати, що село отримає додаткові кредити. Це буде означати принциповий прорив не тільки в сільському господарстві, але й у розвитку банківської сфери, сільгоспмашинобудуванні та інших галузях. Економіка країни може за досить короткий термін якісно змінитися», сказав Л.Кучма

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus