УКРАЇНА

09:07

22.05

Влада

Директор ЄБРР в Україні: ПДВ-рахунки – це грубий, як палиця, інструмент, але потрібний

0

Директор Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Україні Камен Захарієв у цілому позитивно охарактеризував наслідки для України введення ПДВ-рахунків, повідомляє «АПК-Информ». «Система тверда, вона не дає свободи оперувати своїми коштами. Але за умов, коли у вас вибір такий, що вам або взагалі не повернуть ПДВ або така тверда система, то в умовах України - це в кінцевому рахунку вигідно і платникам і бюджетові», - сказав К.Захарієв.

«А як довго система протримається, я не знаю, але на той період, коли йде реструктуризація заборгованості з ПДВ, це буде гарний інструмент не нарощувати ще заборгованість. Як інструмент він грубий, як палиця, але може бути саме такий зараз і потрібний», - додав він.

К.Захарієв також зазначив: «Я розумію, чому люди бояться - тому що багато нововведень приносили в Україні не позитивний ефект, але в цьому випадку, я думаю, що це пройде.”

У цілому також позитивну оцінку введення ПДВ-рахунків дав директор Всесвітнього банку в Україні, Білорусі та Молдові Лука Барбоне. За його словами, у деяких країнах уведення рахунків дало позитивний ефект.

Як повідомлялося раніше, було змінено термін уведення спеціальних рахунків з ПДВ з 1 квітня на 1 травня постановою Кабінету Міністрів і НБУ №407 від 31.03.2004.

До 1 квітня багато підприємств не встигли відкрити спеціальні рахунки, і податкова адміністрація неактивно організувала роз’яснювальну роботу з платниками, таким чином, вони виявилися не готові до введення спеціальних ПДВ-рахунків.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus