УКРАЇНА

22:30

23.04

Влада

Україна розраховує на введення зони вільної торгівлі в рамках ЄЕП 2005 року

0

Україна розраховує на введення зони вільної торгівлі в рамках Єдиного Економічного Простору України, Росії, Білорусі та Казахстану 2005 року. Про це журналістам сказав після завершення 11 засідання Групи високого рівня з формування ЄЕП у суботу, 3 квітня, в Астані (Казахстан) перший віце-прем’єр Микола Азаров, що очолює українську делегацію на переговорах з формування ЄЕП, повідомляють «Українські Новини».

Азаров зазначив, що для цього необхідно підготувати відповідний проект угоди, підписати його і ратифікувати парламентами чотирьох країн. За його словами, на сьогоднішньому засіданні представники «четвірки» домовилися докласти «всі зусилля для того, щоб у найближчі півтора місяця завершити у своїх парламентах процес ратифікації угоди про створення ЄЕП».

Своєю чергою керівник делегації Білорусі, заступник прем’єр-міністра Андрій Кобяков заявив, що до кінця року має бути готова фундаментально відпрацьована нормативно-правова база Єдиного Економічного Простору. За його словами, повний пакет документів містить більш 100 проектів угод, які потрібно ухвалити для формування ЕЭП.

Керівник делегації Казахстану, віце-прем’єр Сауат Минбаєв повідомив, що сторони домовилися створити постійно діючу групу з підготовки текстів угод, які у міру готовності будуть виноситися на розгляд Групи високого рівня.

Одночасно керівник російської делегації на переговорах з ЄЕП, міністр промисловості та енергетики Віктор Христенко ухилився від прогнозів введення зони вільної торгівлі в рамках ЄЕП.

«Та робота, яка йде з ЄЕП, пов’язана зі створенням ліберального та вільного режиму для чотирьох свобод - товари, послуги, капітали, робоча сила. Це визначає те, над чим ми сьогодні працюємо», - сказав Христенко. І додав, що, на його думку, введення в дію ЄЕП між чотирма країнами є можливим до 2008 року.

«Процес розрахований на кілька років, я вважаю, що ми в змозі завершити всі базові процедури для запуску ЄЕП протягом 3-4 років», - сказав Христенко.

Сьогодні в Астані відбулося одинадцяте засідання Групи високого рівня з формування ЄЕП Україною, Росією, Білоруссю і Казахстаном.

Україна закликає Росію прискорити ратифікацію угоди про зону вільної торгівлі в рамках Співдружності Незалежних Держав, вважаючи, що це прискорить створення ЄЕП.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus