УКРАЇНА

01:17

22.05

Влада

Київ може створити свій енергетичний консорціум

0

Київська міська адміністрація буде змушена піти на створення власного енергетичного консорціуму на базі комунального майна, переданого в управління АТ «Киевенерго», якщо державний пакет акцій цієї компанії буде все-таки передано до створюваної «Енергетичної компанії України», заявив перший заступник глави Київської міськадміністрації Іван Фоменко, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Як повідомлялося, віце-прем’єр міністр України Андрій Клюєв 1 квітня заявив, що акціонерна компанія «Киевенерго» увійде до складу національної акціонерної компанії (НАК) «Енергетична компанія України». У комунальній власності столиці знаходиться 12,73% акцій «Киевенерго», у власності держави - пакет розміром 50% + 1 акція. Інші розподілені між дрібними акціонерами, група яких узгоджено представляє блокуючий пакет розміром понад 25% статутного фонду.

В інтерв’ю журналістам у п’ятницю, коментуючи висловлювання А.Клюєва, І.Фоменко виразив сподівання, що «здоровий глузд, зрештою, переможе». За його словами, на сьогодні Київ є унікальним єдиним містом в Україні, яке само себе цілком забезпечує тепловою й електричною енергією. И.Фоменко наголосив, що передача державного пакета акцій компанії «Киевенерго» до «Енергетичної компанії України» є недоцільним, оскільки це єдиний замкнутий комплекс.

Він нагадав, що статутний фонд АТ «Киевенерго» на сьогодні становить 27 млн. грн., і держпакет акцій - 50% +1. При цьому в управління АТ «Киевенерго» рішенням Київради були передані основні фонди на загальну суму 850 млн. грн. Зокрема, це ТЭЦ-5 і ТЭЦ-6, теплові станції №1 і №2, 170 котелень і кілька тисяч кілометрів теплових мереж. Усі ці основні фонди є комунальною власністю міста, наголосив І.Фоменко.

Таким чином, частка державного пакета акцій «Киевенерго» у статутному формі створеної «Енергетичної компанії» становитиме лише 0,6% від загальної суми статутного фонду.

На сьогоднішній день остаточного рішення про передачу держпакета акцій «Киевенерго» «Енергетичної компанії» ще не ухвалено, сказав І.Фоменко, додавши: «Думаю, що і прем’єр-міністр, і президент дадуть належну оцінку».

«Думаю, такого рішення і не буде», - вважає він.

І.Фоменко сказав, що Київ є столицею і на його території розташовані дипломатичні представництва, центральні органи виконавчої влади, у зв’язку з чим, тут як ні в якому іншому місті необхідно стабільне забезпечення електричною і тепловою енергією. На сьогоднішній день місто вкладає кошти і надає пільги, допомогаючи АТ «Киевенерго».

«Якщо його («Киевенерго» – ІФ) усе-таки заберуть, то ми змушені будемо піти на те, щоб створити свій консорціум на базі комунального майна, і тоді ми змушені будемо все це забрати», - заявив І.Фоменко.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus