УКРАЇНА

01:22

22.05

Влада

Політреформа - опозиція пропонує компроміс

0

Постійний представник Президента у Верховній Раді Олександр Задорожній, лідер СПУ Олександр Мороз і голова Комітету з питань держбудівництва та місцевого самоврядування Анатолій Матвієнко мають намір запропонувати парламентській Комісії із внесення змін до Конституції погоджений проект процедури голосування по політреформі. Про це журналістам заявили О.Мороз і О.Задорожній, повідомляють «Українські Новини».

За словами Мороза, наразі робоча група обговорює процедуру голосування по проекту політреформи для того, щоб, можливо, зробити деякі вилучення з тексту законопроекту.

На думку лідера СПУ, із законопроекту необхідно вилучити положення про додаткові повноваження для Генеральної прокуратури, положення про так званий імперативний мандат, а також положення про збільшення терміну повноважень ВР до 5 років.

Мороз також заявив, що обговорюється можливість поетапного набрання сили окремими статями законопроекту, зокрема можливість збереження за президентом до 2006 року права призначати голів місцевих державних адміністрацій.

У свою чергу Олександр Задорожній заявив, що парламентська більшість може погодитися на окремі вилучення із законопроекту, але при цьому вимагає гарантій, що через внесення цих змін законопроект не потребуватиме попереднього схвалення Верховною Радою.

Він також заявив, що більшість виступає категорично проти набрання сили законопроектом про внесення змін в Основний Закон у цілому з 2006 року, що раніше вимагала «Наша Україна». За його словами, може йтися тільки про поетапне набрання сили деякими статями.

Задорожній також зазначив, що питання голосування бюлетенями або персональними картками депутатів є дискусійним і комісія має виробити погоджене рішення.

У четвер, 1 квітня, Комісія ВР з політреформи розглядала питання про затвердження процедури голосування по законопроекту про внесення змін до Конституції, але не змогла прийняти погоджене рішення, оскільки більшість ВР і комуністи вимагали голосувати за законопроект у цілому, а СПУ і блок партій «Наша Україна» – постатейного голосування.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus