УКРАЇНА

06:52

26.05

Влада

Азербайджан розглядає проект угоди про транспортування нафти маршрутом Одеса – Броди

0

Азербайджан розглядає проект угоди з українським урядом про постачання азербайджанської нафти в Україну та її транспортування нафтопроводом “Одеса – Броди”. Про це заявив міністр закордонних справ Азербайджану Вілаят Гулієв під час зустрічі з керівником українського дипломатичного відомства Костянтином Грищенком, повідомляє прес-служба МЗС України.

Міністри обговорили актуальні питання співпраці між Україною та Азербайджаном, проблеми міжнародного життя, зокрема, у контексті терористичних актів в Іспанії та Узбекистані. Грищенко наголосив, що Україна, як член антитерористичної коаліції, засуджує теракти і всіляко підтримує боротьбу світового співтовариства з усіма проявами тероризму.

Грищенко і Гулієв також високо оцінили динаміку двосторонніх відносин та рівень взаємодії України та Азербайджану в міжнародних та регіональних організаціях. Сторони окремо зупинилися на взаємодії двох держав в рамках ГУУАМ.

Міністр закордонних справ України підкреслив, що наша держава очікує на візит Президента Азербайджану Ільхама Алієва в Україну в червні цього року. У свою чергу, Гулієв запросив Грищенка здійснити візит до Азербайджану у вересні цього року.

Під час перебування в Таджикистані та Афганістані Костянтин Грищенко зустрінеться з таджикським та афганським керівництвом і обговорить з ними питання розвитку двосторонньої співпраці у політичній, економічній та гуманітарній галузях, а також можливість підписання низки двосторонніх документів.

Нагадаємо, що в середині березня представник керівництва Держнафтокомпанії Азербайджану (ДНКАР) Ельшад Насиров зазначив, що азербайджанська сторона не може погодитися на передачу своєї нафти Україні на умовах розстрочки платежу. Він наголосив, що покупці нафти ДНКАР можуть придбати її в порту Новоросійськ. Водночас Ельшад Насиров заявив, що транзитний трубопровід, побудований українською стороною, може бути корисним операторам азербайджанських нафтових проектів у випадку затримок із проходженням нафтових танкерів у чорноморських протоках Туреччини.

Україна давно намагається отримати для проекту “Одеса – Броди” азербайджанську нафту. Будівництво євразійського транспортного коридору і можливість участі Азербайджану в проекті стали основною темою переговорів спікера українського парламенту Володимира Литвина в Баку, що завершилися в кінці лютого. Це питання він обговорив з президентом Ільхамом Алієвим і прем’єр-міністром Артуром Расизаде.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus