УКРАЇНА

11:21

24.04

Влада

Уряд Латвії відправлений до відставки через кризу і недовіру населення

0

Коаліційний уряд Латвії подав у відставку. Про це повідомив журналістів у п’ятницю президент країни Валдіс Затлерс. Він також повідомив, що прийняв відставку голови уряду Іварса Годманіса.

Лідери двох найбільших коаліційних партій Латвії - «Союз зелених і селян» і Народна партія, які мають більшість голосів в урядовій коаліції республіки - зажадали негайної відставки прем’єр-міністра.

Вказані партії обіцяли вийти зі складу коаліції, якщо Годманіс не подасть у відставку, що автоматично означало б падіння уряду.

«Уряд Латвії не здатний працювати без підтримки партнерів по коаліції, тому я прийняв прохання прем’єр-міністра про відставку», - повідомив президент Затлерс.

«Відхід прем’єра - єдина можливість допомогти підвищити довіру громадськості до непопулярного уряду», - заявив голова Народної партії Марекс Сегліньш на зустрічі з журналістами. За його словами, глава «Союзу зелених і селян» Віліс Кріштопанс також вважає цю відставку одним з дієвих заходів з подолання найглибшої фінансової кризи, що охопила країну.

Сейм затвердив уряд на чолі з Годманісом 20 грудня 2007 року.

Нагадаємо, Латвія стала другою країною після Ісландії, де фінансова криза призвела до відходу кабінету міністрів. Латвія переживає найсильніший економічний спад в Євросоюзі.

У січні в Ризі пройшли масові безлади, викликані реакцією населення на антикризовий план уряду. Він, зокрема, передбачає скорочення витрат всіх державних установ на 15%, заморожування зарплат бюджетникам, а також підвищення податків.

Також була відмічена наймасштабніша антиурядова демонстрація з моменту виходу Латвії зі складу СРСР і оголошення незалежності.

Латвія є парламентською республікою, тому змістити прем’єра може тільки парламент. На початку лютого така спроба була, проте успіхом не увінчалася.

Згідно латвійським законам, президент не має права вимагати відставки прем’єр-міністра, він може доручити іншому чиновникові сформувати кабмін лише в тому випадку, якщо колишній уряд подасть у відставку.

Раніше Затлерс вимагав від парламенту до 31 березня прийняти поправки до Конституції, що надають громадянам Латвії право ініціювати розпуск парламенту. Інакше Затлерс обіцяв ініціювати розпуск Сейму республіки.

За матеріалами «ІТАР-ТАРС», «РІА Новини»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus