УКРАЇНА

16:31

24.05

Влада

МЗС визнав, що рішення суду ООН щодо Зміїного більше вигідно Румунії

0

Заступник міністра закордонних справ України Олександр Купчишин відзначає, що рішення Міжнародного суду ООН про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон в Чорному морі більше відображає позицію румунської сторони.

Про це він заявив сьогодні на брифінгу, передає «Інтерфакс-Україна»

Дипломат підкреслив, що за всю історію діяльності Міжнародного суду ООН в справах про делімітацію морських просторів лінія зрушувалася у бік компромісу, і визнав, що лінія, яку провів суд, знаходиться ближчої до пропозицій, висунутих румунською стороною.

«Дійсно, лінія делімітації, яку провів суд, ближче до румунського запиту», - сказав дипломат.

Проте, за його словами, це пояснюється тим, що суд при ухваленні такого рішення використовував найпростіший в міжнародному морському праві метод - метод рівновіддаленості крапок. Тобто, пояснив Купчишин, йдеться про з’єднання в одну лінію так званих рівновіддалених крапок з узбережжя обох держав.

Крім того, він заявив, що Міжнародний суд ООН не враховував релевантні обставини в ухваленні рішення щодо розмежування морських просторів між Україною і Румунією.

«Міжнародний суд практично не враховував жодну так звану релевантну обставину, тобто обставину, яка має безпосереднє відношення до справи», - підкреслив Купчишин.

Також для Купчишина незрозумілою є позиція суду щодо протяжності берегової лінії обох країн.

Зокрема, суд заявив, що він визнає те, що протяжність берегової лінії України в три рази більша, ніж Румунії, проте, разом з тим, суд не вважає це релевантною обставиною при ухваленні остаточного рішення.

Купчишин підкреслив, що суддя при оголошенні рішення чітко оповістив, що «це істотно підсилює позицію України, проте суд не бачить це як релевантну обставина».

Замміністра додав, що суд проігнорував острів Зміїний як такий, який впливає на делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон в Чорному морі.

Також Купчишин підкреслив, що суд розмежував морські простори між Україною і Румунією в Чорному морі в тому ж порядку, який свого часу пропонував СРСР.

«Лінія, яку провів Міжнародний суд, практично повністю співпадає з тією лінією, яку пропонував Радянський Союз», - відзначив він.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus