УКРАЇНА

04:41

27.05

Влада

Чотири активісти замість Президента пішли судом на Верховну Раду

0

Четверо громадських активісти - Віктор Гарбар, Володимир Мартинюк, Олександр Северін і Михайло Свистович - сьогодні звернулися з позовом до Окружного адміністративного суду Києва зі скаргою на бездіяльність Верховної Ради і неконституційність її регламенту.

Про це повідомили в громадській організації ”Альянс Майдан”, передає УНІАН.

Позов визначає відповідачами Верховну Раду, голову Верховної Ради і Президента і стосується ”бездіяльності всіх цих суб’єктів з виконання конституційних норм”, згідно яким діяльність ВР повинна регламентуватися саме законом, а не підзаконними актами, чим, на думку позивачів, є ”всі ”регламенти”, проголосовані дотепер депутатами не ”в юридичній формі закону України”.

Зміст головної вимоги полягає в зобов’язанні відповідачів до внесення, ухвалення, підписання Регламенту Верховної Ради у формі закону.

”Є кілька разів розтлумачена Конституційним Судом вимога Основного Закону - діяльність Верховної Ради повинна регулюватися регламентом у формі закону (законодавчого акту) України, а не підзаконними папірцями власне ВР, не витребеньками фракцій і не винахідливістю спікера”, - заявив Северін.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада повторно подолала вето Президента Віктора Ющенка до прийнятого нею 8 квітня 2008 року закон «Про організацію і поряок діяльності Верховної Ради», яким регламент Ради дозволяється приймати у формі постанови.

У вересні 2008-го КС ухвалив рішення про необхідність ухвалення регламенту Верховної Ради у формі Закону України.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus