УКРАЇНА

11:46

23.05

Влада

Ющенко доручив Тимошенко профінансувати експертизу плівок Мельниченка

0

Президент Віктор Ющенко доручив Кабінету Міністрів забезпечити виділення Генеральній прокуратурі коштів на проведення зарубіжних експертиз записів колишнього співробітника президентської охорони Миколи Мельниченка.

Про це говориться в повідомленні прес-служби Президента, передають «Українські новини».

У своєму листі прем’єр-міністрові Ющенко відзначив, що Генпрокуратура продовжує досудове розслідування у кримінальній справі про навмисне вбивство журналістів Георгія Гонгадзе і і замах на Олексія Подольського, а, згідно резолюціям Парламентської асамблеї Ради Європи і рішенням Верховної Ради, до експертизи плівок Мельниченка залучені іноземні експерти.

Президент також повідомив, що в грудні 2008 року слідчі Генпрокуратури за участю групи фахівців зі звукозапису і аудіоаналізу вилучили первинні носії аудіозаписів і записуючий пристрій, у зв’язку з чим в другій половині лютого запланований ряд слідчих дій, які необхідно провести за межами України.

«У зв’язку з викладеним і за зверненням Генпрокуратури, а також зважаючи на рекомендації Парламентської Асамблеї Ради Європи №1645 (2009), прошу вирішити питання про виділення Генеральній прокуратурі України коштів на відмічені цілі в установленому порядку», - говориться в листі.

Зокрема, Ющенко доручив Кабміну забезпечити фінансування відряджень за кордон службовців Генпрокуратури.

Нагадаємо, ПАРЕ закликає осіб, голоси яких фігурують в записах колишнього співробітника президентської охорони Миколи Мельниченка, надати зразки голосів з метою порівняння їх з голосами на записах.

В кінці грудня 2008 європейські експерти приступили до фоноскопічної експертизи оригіналів фрагментів записів Мельниченка, що стосуються обставин вбивства Гонгадзе.

Гонгадзе зник 16 вересня 2000, потім в лісі під Києвом знайшли його обезголовлений труп.

Мельниченко, чиї перші записи були обнародувані в кінці 2000, звинуватив Президента Леоніда Кучму і ряд вищих державних чиновників в корупції і інших злочинах, зокрема в смерті Гонгадзе.

У вересні 2006 свідок у справі про виконавців вбивства Гонгадзе Олена Притула під час засідання суду заявила, що до смерті Гонгадзе причетні Кучма і його найближче оточення, зокрема вона назвала екс-голову СБУ Леоніда Деркача, екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка і Володимира Литвина (нині глава Верховної Ради).

У вересні 2004 судові експерти, що проводили експертизу записів Мельниченка в рамках розслідування справи про вбивство Гонгадзе, не змогли встановити ідентичність голосів Кучми, Литвина, Кравченка і Деркача на цих записах.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus