УКРАЇНА

13:52

23.05

Влада

В Україні пограбований ще один музей

0

У ніч з 31 січня на 1 лютого 2009 року з Музею радянського образотворчого мистецтва імені І. Д. Буханчука (село Кмітов Коростишевського району Житомирської області) було вкрадено 17 полотен, повідомляє «Україна кримінальна»

Злодії потрапили в приміщення музею через вікно. Всього викрадено 16 робіт таких художників як Григор’єв С.А. (2 роботи), Непийпиво В.І., Налбандян А.А., Чегодар В.Д., Медвецька Е.Ф., Медвецький Н.В., Раппопорт Б.Н., Аракелян А.С., Чуйков Е.В., Байрамов Д., Ятченко Ю.Н., Яблонська Т.Н. (4 роботи). Сімнадцята із вкрадених картин завдяки щасливому випадку була лише підробкою роботи художника В. Непийпиво.

Нагадаємо, що це не перший інцидент, що відбувся з Кмітовському музеї. У 2004 році в ньому відбулася підміна експонатів копіями (підробками). Так були підмінені деякі роботи Т.Н.Яблонської і В.І.Непийпива.

У цій справі було проведено слідство і навіть відбувся суд, у результаті якого був звільнений з роботи колишній директор музею, а також знайдена справжня робота художника В.И. Непийпива. Таким чином, в музеї опинилися дві майже однакові роботи. Одна з них - справжній пейзаж В.І.Непийпива, друга, - копія з цього пейзажу (підробка). Дана копія і потрапила в число вкрадених полотен. Справжню роботу Т.Н.Яблонської, яка в 2004 році була підмінена в Кмітовському музеї низькопробною підробкою, ніхто навіть шукати не став.

Кмітовський Музей радянського мистецтва імені І.Д.Буханчука був створений в 1980-і роки зусиллями ентузіастів. Згодом туди передавалися деякі твори радянських художників з фондів Союзу художників і Міністерства культури. На сьогоднішній день умови зберігання робіт в музеї абсолютно не відповідають вимогам української дійсності. Охорона в музеї була відсутня, а на численні звернення хранителів про необхідність вжити заходів і хоч якось захиститися від можливого пограбування, реакції чиновників не надійшло.

Нагадаємо, 31 липня 2008 року з одеського Музею західного і східного мистецтва була викрадена картина італійського живописця Караваджо «Взяття Христа під варту».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus