УКРАЇНА

04:08

23.05

Влада

Україна втратила майже 80% спірних територій Чорноморського шельфу

0

Згідно з рішенням ООН Міжнародного суду в Гаазі у справі про розділ Чорноморського шельфу і виняткових економічних зон між Україною і Румунією, під юрисдикцію Бухареста відійшло 79,34% спірних територій у Чорному морі, пише «КоммерсантЪ-Украина».

За оцінками румунських експертів, там знаходиться близько 12 млн. т нафти і 70 млрд. кубометрів газу (цей об’єм газу перевищує річне споживання України).

Зокрема, пише видання, за рішенням Міжнародного суду в розпорядження Румунії перейшло 90% перспективного нафтогазового родовища на геологічній структурі «Олімпійська» (розташована в 40 км. на південь від острова Зміїний - ред.).

Як відзначає видання, державна компанія «Чорноморнафтогаз» кілька років тому почала розвідувальні роботи на «Олімпійській», тобто, на спірній території, але після протестів Румунії роботи були припинені. Вчора в «Чорноморнафтогазі» важко відповісти, якими будуть дії компанії у зв’язку з оприлюдненим рішення МС ООН. «МЗС досі не надав нам рішення суду, хоча вони обіцяли зробити це ще у середині дня», - заявило джерело в компанії.

Представники румунської влади вчора також відзначили, що виступають за швидку розробку нафтогазових родовищ на територіях, які відійшли Румунії згідно з рішенням Гаагського суду. Передбачається, що право розробки цих ділянок буде запропоновано нафтовидобувним компаніям першої величини.

Президент Румунії Траян Бесеску вчора привітав зовнішньополітичне відомство своєї держави з перемогою. Українська сторона, втім, також заявила, що задоволена рішенням суду.

Нагадаємо, вчора Суд визнав http://proua.com/news/2009/02/03/135432.html Зміїний островом, але відмовився враховувати його при розділі шельфу і виняткових економічних зон, виділивши в розпорядження України лише 12-мильне територіальне море навколо нього. Фактично, острів Зміїний опинився наділений правами скелі, як і вимагала румунська сторона. «Врахування острова Зміїний означало би юридичний перегляд географії», - пояснила голова МС Розалін Хіггінс мотиви ухваленого рішення.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus