УКРАЇНА

15:56

20.01

матеріали по темі:

Влада

В Криму обіцяють чергове підвищення ціни на хліб

0

Керівництво компанії «Кримхліб» допускає подальше зростання цін на свою продукцію. Про це повідомила генеральний директор «Кримхлібу» Тетяна Хміль на засіданні робочої групи з контролю над ситуацією на продовольчому ринку в Раді міністрів Автономній Республіці Крим.

Гендиректор пояснила, що до чергового підвищення цін на хлібобулочну продукцію може призвести заборгованість Ради міністрів АРК перед «Кримхлібом» у розмірі 1,2 млн. грн. за програмою підтримки промислових підприємств шляхом часткового погашення процентної ставки за кредитами за рахунок коштів республіканського бюджету.

Крім того, за її даними, в другій половині січня почали рости ціни на муку.

26 січня компанія «Кримхліб» вже підвищила ціни на хлібобулочні вироби від 7 до 15% у зв’язку з дорожчанням валютних кредитів, підвищенням цін на сировину, зростаючими цінами на енергоресурси, підвищенням заробітної плати співробітникам.

Разом з тим, станом на 30 січня, серед 27 регіонів України в Криму відмічена найвища ціна на хліб з суміші житньої і пшеничної муки (27-е місце) і на хліб з муки пшеничною вищого і першого сортів (24-е місце). Про це сьогодні на засіданні робочої групи з контролю за ситуацією на продовольчому ринку АРК повідомила заступник голови Республіканського комітету АРК з торгівлі і захисту прав споживачів Світлана Немирович.

Як вона відзначила, з 1 по 30 січня в Криму зареєстровано підвищення цін на хліб з муки пшеничної вищого сорту на 4,4%, або на 18 копійок (від 4,07 грн./кг до 4,25 грн./кг), з муки пшеничної першого сорту на 12,9%, або на 40 копійок (від 3,09 грн./кг до 3,49 грн./кг), з суміші житньої і пшеничної муки на 7,6%, або на 27 копійок (від 3,55 грн./кг до 3,82 грн./кг). При цьому за аналогічний період зростання середніх цін по Україні на хліб склало від 0,3% (на хліб з житньої і пшеничної муки) до 0,7% (на хліб з муки першого сорту).

Світлана Немирович підкреслила, що, згідно моніторингу цін в АРК станом на 30 січня вартість хліба в автономії випереджає середні рівні цін в інших регіонах України. Зокрема, при середній ціні по країні на хліб з борошна вищого ґатунку 3,73 грн./кг у автономії вартість складає 4,25 грн./кг, це перевищує середньоукраїнський показник на 13,9%, або на 52 копійки.

ВАТ «Кримхліб» (м. Сімферополь, АРК) - найбільший виробник хліба в Криму, спеціалізується на випуску хлібобулочних, кондитерських, макаронних і інших виробів, випускає продукцію під торговою маркою «Булкін». І входить до складу холдингу «ТІС», що належить Михайлу Табачнику (братові екс-віце-прем’єр-міністра, нардепа від Партії регіонів Дмитра Табачника) і президентові Всеукраїнської асоціації пекарів Володимиру Слабовському. Контролює підприємства ВАТ «Кримхліб», «Одеський коровай», Сімферопольський КХП, Бахчисарайський, Котовський і Білгород-Дністровський хлібозаводи.

До складу «Кримхлібу» входять 6 хлібозаводів. За даними Республіканського комітету з торгівлі і захисту прав споживачів АРК, на долю підприємств компанії доводиться 49% хліба, що випікається в Криму.

За матеріалами «Е-Крим» , «Кримське інформагентсво», «Кафа»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus