УКРАЇНА

12:51

20.05

Влада

У Ющенка кажуть, що Україні залишили майже всі розвідані родовища біля Зміїного

0

Згідно із рішенням Міжнародного суду ООН в Гаазі на стороні України залишилися практично всі розвідані нафтогазові родовища. Про це заявив заступник глави Секретаріату президента Андрій Гончарук, повідомили «proUA» в прес-службі Глави держави.

«На стороні України залишилися практично всі розвідані нафтогазові родовища», – зазначив Гончарук.

Він відзначив, що рішення суду має позитивне значення для розвитку співробітництва між двома державами, оскільки усуває з порядку денного двосторонніх відносин серйозний конфліктний фактор

«Рішення Гаазького міжнародного суду дозволяє Україні та Румунії розпочати розвідку нафтогазових родовищ біля острова Зміїний», - також зазначив Гончарук.

«Важливо відзначити, що рішення суду було ухвалено одностайно і всебічно обґрунтоване судом з точки зору міжнародного морського права та розроблених ним у ході тривалої практики методів делімітації», – додав Гончарук, нагадавши також, що більшість аргументів румунської сторони, на яких вона будувала свою позицію, були відхилені судом. (Зокрема, Гаазький суд не погодився з твердженням, що о. Зміїний свого часу був включений до складу СРСР всупереч Паризькому мирному договору).

За словами Гончарука, суд також відкинув претензію Румунії на те, що навколо Зміїного може існувати лише 12-ти мильна зона, яка включає в себе лише територіальне море. «Лінія делімітації, проведена судом, засвідчила: о. Зміїний має також континентальний шельф та виключну економічну зону поза межами цієї смуги», – сказав Гончарук.

Він нагадав, що в результаті визначеної судом лінії делімітації морські простори в її районі співвідносяться як 2,1:1 на користь України.

Нагадаємо, румунська сторона теж задоволена рішенням суду ООН.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus