УКРАЇНА

17:22

25.05

Влада

Україна задоволена рішенням Гаазького суду, не дивлячись на його відмову збільшити економічну зону

0

Україна задоволена рішенням Міжнародного суду ООН у справі про делімітацію континентального шельфу і виняткової економічної зони між Україною і Румунією в Чорному морі.

Про це заявив сьогодні журналістам в Гаазі заступник міністра закордонних справ України Олександр Купчишин, передає УНІАН.

«Дуже важливо, що в українсько-румунських відносинах знята остання проблемна ситуація», - сказав він.

«Лінія є компромісною, а рішення суду є обов’язковим для обох сторін», - відзначив заступник міністра.

Купчишин також сказав, що дуже важливим є рішення суду, відповідно до якого острів Зміїний був визнаний островом з територіальним морем в 12 морських миль. У той же час, відзначив він, острів Зміїний не був визнаний релевантною обставиною для збільшення виняткової економічної зони України.

Купчишин також відзначив, що зараз юристи вивчають рішення суду, тому він не може надати інших деталей. Зокрема, з приводу території із запасами нафти і газу на Чорноморському шельфі, які відповідно до рішення суду відійшли Україні.

Як повідомлялося, сьогодні, 3 лютого, Міжнародний суд в Гаазі виніс ухвалу, в якій відзначив, що про.Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України у визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу і виняткової економічної зони.

Напередодні, 2 лютого, прес-секретар Міністерства закордонних справ Василь Кирилич відзначив, що Україна беззастережно виконає будь-яке рішення Міжнародного суду ООН про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон України і Румунії в Чорному морі. “Врегулювання правовим цивілізованим способом цієї довготривалої суперечки виключно важливе для України. Рішення, яке буде прийнято Міжнародним судом, зніме дискусію, закриє суперечку між Україною і Румунією. Це рішення відкриє можливості залучення обома сторонами інвестицій в цей регіон і дозволить використовувати його природні ресурси”, - відзначив Кирилич.

Справа про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон України і Румунії в Чорному морі знаходилася в суді за ініціативою Бухареста з 2004 року. 16 травня 2006 року Україна подала до Міжнародного суду ООН контрмеморандум.

Румунська сторона звернулася до суду, оскільки вважала, що острів Зміїний є не островом, а скелею. У свою чергу цього Україна доводила, що о. Зміїний все ж таки є островом, і довжина української частки узбережжя напроти суперечливих територій складає 1058 км., а румунської - 258 км. Відповідно, на переконання України, суперечливі території шельфу необхідно було розділити в пропорції 1 до 3: 53,3 тис. кв. км. - за Україною, 21,9 тис. кв. км. - за Румунією.

Острів Зміїний є територією України, що закріплено в договорі про добросусідство і співпрацю між Україною і Румунією 1997 року.

Лінії морського кордону, які вимагали Україна (синя лінія) і Румунія (червона лінія)

Лінія морського кордону, визнана судом. (Карти прес-служби Міжнародного суду ООН)

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus