УКРАЇНА

17:31

25.05

Влада

Гаагський суд: Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України

0

Міжнародний суд ООН вважає, що острів Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України при визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу і виняткової економічної зони. Про це йдеться в оприлюдненому сьогодні рішенні Міжнародного суду ООН в Гаазі, передає УНІАН.

«Облік острова Зміїний означав би юридичний перегляд географії», - заявила Президент суду Розалін Хіггінс, зачитуючи рішення.

Нагадаємо, справа про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон України і Румунії в Чорному морі знаходиться у суді за ініціативою Бухареста з 2004 року. 16 травня 2006 року Україна подала до Міжнародного суду ООН контрмеморандум.

Румунська сторона звернулася до суду, оскільки вважає, що острів Зміїний є не островом, а скелею. У свою чергу Україна доводить, що о. Зміїний все ж таки є островом, і протяжність української частки узбережжя напроти суперечливих територій складає 1058 км., а румунської - 258 км. Відповідно, на переконання України, суперечливі території шельфу необхідно розділити в пропорції 1 до 3: 53,3 тис. кв. км. - за Україною, 21,9 тис. кв. км. - за Румунією.

2 лютого спікер МЗС Василь Кирилін нагадав, що «Острів Зміїний однозначно є територією України, що закріплено в договорі про добросусідство і співпрацю між Україною та Румунією від 1997 року».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus