УКРАЇНА

17:23

23.05

Влада

Україна покаже Гаазі понад 1 тис сторінок доказів того, що чорноморський шельф наш

0

Міністерство закордонних справ сподівається на позитивне для України рішення у міжнародному суді ООН в Гаазі щодо делімітації континентального шельфу у Чорному морі. Про це сьогодні заявив під час брифінгу речник МЗС Василь Кирилич, передає кореспондент «proUA».

За його словами, доказова база нашої країни об’єктивна і аргументована. «Доказова база української сторони є доволі сильною, об’єктивною і аргументованою. Міститься в томах понад тисяча сторінок. Повна аргументів, які дають відповіді на запитання з цієї справи», – повідомив Кирилич.

«Рішенням суду буде визначена лінія розмежування континентального шельфу та виключених економічних зон України та Румунії у Чорному морі. Тобто буде визначено лінію морських просторів поза межами їхніх територіальних вод», – зазначив Кирилич.

Речник МЗС також зауважив, що острів Зміїний у суді не є предметом для розгляду.

«Я хотів би нагадати, що острів Зміїний не є предметом розгляду у суді. Острів Зміїний однозначно є територією України, що закріплено у договорі про добросусідство і співробітництво між Україною та Румунією від 1997 року. Таким чином, острів Зміїний не є предметом обговорення, не є предметом дискусії, не предметом що розглядається у суді.

Суд враховуватиме широкий спектр чинників. Звісно, що одним з факторів буде острів Зміїний, але ніхто не розглядає острів під кутом зору приналежності. Ніхто не веде розмову на предмет сутності самого острова: чи це острів, чи це скеля», – заявив він.

За словами речника, будь-яке рішення суду Україна обіцяє виконати.

«Рішення яке буде ухвалене, це рішення яке закриє дискусію, суперечку між Україною та Румунією, що тривала певний час. Це рішення, яке відкриє можливості залучення обома сторонами інвестицій в цей регіон для використання природних ресурсів. Нарешті, це рішення яке засвідчить європейський цивілізований підхід та розв’язання питань суперечливого характеру. Будь яке рішення виконуватиметься Україною», – підсумував Кирилич.

Нагадаємо, 3 лютого Міжнародний суд ООН в Гаазі оголосить про своє рішення: залишиться чорноморський шельф у веденні України або ж до його розробки підключиться і Румунія.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus