УКРАЇНА

21:47

21.05

Влада

Байбак Тімка «напророчив» ранню і теплу весну

0

Байбак Тімка, що живе в Харківській області, 2 лютого «не побачив» свою тінь і тим самим «напророчив» ранню і теплу весну.

В мить, коли байбака вийняли з його будиночка, стояла похмура погода.

Співробітник біологічного факультету Харківського національного університету ім. Каразіна Віктор Токарський за традицією дістав Тімку з його будиночка на території біостанції університету в селі Гайдари Змієвського району Харківської області.

«Весна буде тепла і рання», - заявив він, піднявши байбака над собою.

Студенти біологічного факультету вузу провели жартівливий ритуал присвячення Тімки в студенти, у ході якого вони одягнули байбака в академічну мантію і шапочку та виконали студентський гімн «Гаудеамус».

Тімці вручили сертифікат про здачу вступних тестів з біології та української мови, з яких він «отримав» максимальні оцінки.

Нагадаємо, День байбака святкується з 2004 року на території біостанції Харківського національного університету ім. Каразіна в селищі Гайдари Змієвського району Харківської області, де біологи займаються розведенням і вивченням байбаків.

Ініціаторами проведення свята стали харківські журналісти і екологи, які запропонували відзначати його по аналогії з американським Днем бабака, який святкується щорічно 2 лютого в США.

За задумом українських ініціаторів свята, він покликаний підкреслити природну своєрідність східно-українського лісостепу і привернути увагу громадськості до проблеми охорони популяції байбаків.

Перша згадка про День бабака датована 1841 роком, а офіційним американським святом він став в 1886 році.

За американською традицією вважається, що якщо цього дня бабак, вилізши з нірки, побачить свою тінь, то весна буде пізня, а якщо день похмурий і тіні немає - то рання.

У Україні байбак охороняється законом.

У 2008 році Тімка «побачив» свою тінь, тим самим «напророчивши» пізню весну.

За матеріалами «Українських новин».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus