УКРАЇНА

01:26

24.05

Влада

В БЮТ вважають, що за три-чотири місяці Ющенка можна усунути

0

Для проведення всієї процедури імпічменту Президента достатньо трьох-чотирьох місяців. Про це заявив заступник глави фракції БЮТ Андрій Портнов вчора ввечері в ефірі телеканалу TBi, повідомляє прес-служба телеканалу.

«Ми будемо спостерігати за подальшою поведінкою президента України та його оточення. Можу сказати одне: для того, щоби здійснити процедуру імпічменту сьогодні є всі правові підстави», - сказав Портнов, відповідаючи на запитання, чи ініціюватиме фракція БЮТ імпічмент діючому главі держави.

За його словами, Конституція, норми якої є нормами прямої дії, передбачає створення слідчих комісій і тому наявність закону про слідчі комісії необов’язкова, хоча й бажана. Також регламент ВР, зазначив Портнов, дозволяє призначати спеціального прокурора та спеціального слідчого. Окрім того, передбачено Конституцією наявність 226 голосів за початок процедури імпічменту, 300 голосів для затвердження звинувачення й відправки звинувачення у Конституційний та Верховний суди України, після чого трьома четвертими від складу ВР необхідно проголосувати процедуру імпічменту.

Портнов вважає, що для початку цього процесу єдине чого немає, це політичної волі, враховуючи той факт, що до початку президентської виборчої кампанії залишилося 9 місяців.

«На жаль, прем’єр-міністр України та частина членів нашої політичної сили вважають, що не на часі зараз здійснювати початок процедури імпічменту, потрібно зосередитися на економічних питаннях та антикризових», - відзначив депутат, додавши, що він особисто, частина його однопартійців та більшість народних депутатів вважають за необхідне дати оцінку діям Віктора Ющенка. Відтак, наголосив Портнов, він намагатиметься переконати фракцію БЮТ у доцільності початку процедури імпічменту діючому Президенту.

Щодо звинувачень на адресу Президента, Портнов вважає, що їх достатньо. «Це й ліквідація судів, це і звільнення суддів…Ці дії здійснені в антиконституційний та антизаконний спосіб. Більше того, Президент понад 50 разів перевищив свої повноваження, коли видав укази, які не відповідають Конституції» - зазначив заступник голови фракції БЮТ. Він розповів, що більшість суддів Верховного суду, які входять до президії Ради суддів України, кілька місяців тому на надзвичайному засіданні з приводу ліквідації Президентом окружного адмінсуду прийняли резолюцію про антиконституційність дій В.Ющенка. «Суддям ВСУ після цього було би важко довести протилежне, якби до них надійшов висновок парламентської слідчої комісії та звинувачення, пред’явлені парламентом у 300 голосів, що в діях Президента є склад злочину», - переконаний Портнов.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus