УКРАЇНА

02:40

23.04

Влада

Президент Росії відмовився гарантувати, що газова криза не повториться

0

Президент Росії Дмитро Медведєв не гарантує, що газова криза не повториться. Про це він сказав в інтерв’ю Болгарському національному телебаченню, передає прес-служба Кремля.

«Що ж до гарантій, то я як Президент Росії ніяких гарантій давати не буду. Гарантії повинні дати ті, хто насправді створив цю кризу. І кращою гарантією було би… проведення міжнародних консультацій з недопущення подібних криз. Я б не хотів, щоб наші болгарські друзі і надалі залежали від політичної ситуації в транзитній державі», - сказав Медведєв, відповідаючи на питання, які гарантії він може дати, щоб така газова криза не повторилася.

Медведєв вважає, що за непостачання газу повинні відповідати обидві держави: транзитна держава і держава-постачальник, або компанії з цих держав. «Але, кінець кінцем, юридична відповідальність повинна концентруватися на стороні, яка реально винна в невиконанні договору. Тому я думаю, що на майбутнє це на користь всіх (на користь європейських держав як споживачів енергоносіїв, на користь Російської Федерації як надійного постачальника) проведення широкомасштабних консультацій і підготовка нових угод на цю тему, тому що старі угоди, на жаль, виявилися неефективними. І за допомогою тієї ж самої Енергетичної хартії не вдається вирішити ті проблеми, які виникають», - відзначив Президент РФ.

На його думку, вельми актуальним є максимально швидке просування нових енергетичних шляхів. «Я маю на увазі і проект «Південний потік», і проект «Північний потік», тому що якщо ми зможемо диверсифікувати постачання, Європа в значно меншій мірі залежатиме від дивацтв політичного режиму в тій чи іншій державі. Це реальна ситуація. Ми не зможемо створити ідеальну модель, але ми повинні прагнути до того, щоб забезпечити надійний міжнародно-правовий режим контролю. І, як мені здається, певні кроки в цьому напрямі були зроблені. У цьому сенсі я цілком задоволений і позицією Євросоюзу, який все-таки сприяв подоланню цієї кризи, і позицією наших партнерів», - підкреслив Медведєв.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus