УКРАЇНА

11:54

25.05

Влада

Ющенко поклав усю відповідальність на Тимошенко і попередив, що їй не сховатися

0

Президент Віктор Ющенко вимагає від уряду і парламенту терміново внести зміни до державного бюджету. Про це він сказав у п’ятницю у зверненні до українського народу.

«Від імені всієї країни я вимагаю від уряду і парламенту негайно підготувати чесний бюджет, де витрати відповідатимуть можливостям економіки. Це - ваш конституційний, державний і політичний обов’язок», - сказав Президент.

Ющенко відзначив, що в бюджеті закладені завищені популістські показники. «Я застерігав уряд і парламентську більшість - головних авторів Державного бюджету поточного року: зроблений вами документ - це повітряний замок», - сказав він.

Ющенко відзначив, що на сьогодні уряд не зібрав і половини запланованого на січень обсягу податків і зборів. «Причина знову - одна: нереальність бюджету. У висновках я спираюся на оцінку Міністра фінансів Віктора Пинзеника. Думка міністра визначальна в підготовці кошторису будь-якої держави. Сьогодні його не чують, і перш за все, не чують в уряді», - відзначив глава держави.

Ющенко закликав голову Верховної Ради Володимира Литвина консолідувати парламент для зміни бюджету і прийняття термінових антикризових рішень.

Президент також заявив, що в державі повністю розбалансована фінансова система, свідомо руйнуються державні інститути через брак фінансування. «У парламенті відбувся справжній шабаш навколо Національного банку України. Намір, безумовно, був одним: дістати доступ до друку грошей, щоб покрити недостачі Державного бюджету», - сказав Ющенко, додавши, що це може привести до небаченої інфляції. «Це все може закінчитися соціальною катастрофою», - сказав він.

«Я підкреслюю - повну відповідальність згідно Конституції за економічний стан, за зрив бюджетного процесу, за руйнування банківської системи несе особисто Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Дійшовши до критичної межі, їй не вдасться сховатися в опозиції. Досить брехати», - сказав Президент.

У той же час він закликав співвітчизників до спокою. «Ви будете захищені. У нас є можливість захистити і країну, і людей. Зараз перше і найголовніше - знайти політичну волю, мужність, прийняти реальний для країни бюджет 2009 року. Для цього я застосовую всі необхідні в умовах кризи важелі», - запевнив глава держави.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus