УКРАЇНА

16:10

18.06

Влада

Експерт: події в Іллічівську можуть спровокувати соціальний вибух

0

Президент «Центру системного аналізу і прогнозування» Ростислав Іщенко вважає, що дії Міністерства транспорту і зв’язку України в Іллічівському морському торговому порту провокують соціальний вибух. Про це він сказав в коментарі УНІАН, кажучи про рішення МТЗУ про звільнення Геннадія Скворцова з посади начальника Іллічівського МТП.

За словами Іщенка, ситуацію, що склалася навколо Іллічівського морського торгового порту, неможливо розглядати поза загальним політичним контекстом.

«По-перше, на мій погляд, можна говорити про те, що підписання міністром Йосипом Вінським наказу про звільнення начальника порту Скворцова до закінчення роботи комісії Головного Контрольно-ревізійного управління, а також в той момент, коли преса повна повідомленнями про можливу швидку відставку самого Вінського, як мінімум, неетично, а у гіршому разі - ставить під сумнів легітимність як зміщення попереднього керівництва (Іллічівського МТП), так і призначення нового», - говорить Іщенко.

«Не у моїй компетенції судити, хороший або поганий керівник Скворцов і наскільки обґрунтовані дії Вінського, але останнім часом в пресі, крім припущень про можливу швидку відставку міністра транспорту, активно мусирувалася і тема боротьби за контроль над ІМТП. Складаємо два і два, і одержуємо інформаційну картину - міністр, що йде всупереч думці трудового колективу, при сумнівних підставах міняє начальника», - відзначає Іщенко.

За його словами, «хоче Вінський чи ні, правий він або винен, а виглядають його дії саме таким чином. Фактично міністр, опосередклвано (можливо, через невміння працювати зі ЗМІ), підтверджує правоту своїх опонентів, на кожному розі кричущих про корупцію в Мінтрансі».

На думку президента «Центру системного аналізу і прогнозування», дії Мінтрансу провокують соціальний вибух в Іллічівську.

«Судячи з повідомлень ЗМІ, перші зіткнення докерів (а це не юні натуралісти) з міліцією вже відбулися. Керівництво Мінтрансу не захотіло або не змогло донести до робочих свою позицію. Колектив порту довіряє своєму начальникові і не вірить в благі наміри Мінтрансу», - говорить експерт.

Він відзначив, що в інший час, це б мало що означало, але зараз в країні криза. Соціологи стверджують, що до вуличних протестів готовий кожен шостий громадянин України. Для прикладу, напередодні «помаранчевих подій» до протестів був готовий тільки кожен двадцятий. «Фактично, - говорить Іщенко, - ми знаходимося на межі стихійного соціального вибуху, який може відбутися у будь-який час в будь-якому регіоні або місті, а далі не виключена ланцюгова реакція. І зупинити подібний розвиток подій буде вже неможливо, оскільки при стихійному, а не організованому протесті, ні з ким домовлятися, немає чітких вимог, немає штабу, є тільки змітаючий владу бунт «безглуздий і нещадний».

«Я б зараз не ризикував втягуватися в силове протистояння з колективом порту, як і будь-якого іншого крупного промислового підприємства - це загрожує непередбачуваними наслідками не одного міністра або його міністерства, навіть не для одного регіону, а для всієї держави», - підкреслив Іщенко.

Нагадаємо, 29 січня 2009 р. Вінський підписав наказ про звільнення Скворцова з посади начальника Іллічівського морського торгового порту.

Як уточнили в прес-службі Мінтрансу, звільнення відбулося внаслідок невиконання Скворцовим умов контракту. В прес-службі МТСУ також повідомили, що за результатами перевірки Головного контрольно-ревізійного управління, під час керівництва Скворцовим портом, збитки підприємства склали «сотні тисяч гривень» (при цьому не уточнюється, за який саме період).

Сьогодні, 30 січня, відбувся мітинг протесту працівників ДП «Іллічівський морський торговий порт», в якому взяли участь 2800 осіб. Цей крок став реакцією трудового колективу на звільнення начальника ІМТП Скворцова і силове захоплення підприємства, що відбулося о 5:30 ранку. Співробітники порту ухвалили рішення розпочати безстроковий страйк.

Зокрема, вони вимагають зміни керівництва Держдепартаменту морського і річкового транспорту Міністерства транспорту і зв’язку, відміни наказу МТСУ від 29 січня 2009 р. №86 про звільнення Скворцова, а також притягання до відповідальності осіб, винних в тому, що відбулося.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus