УКРАЇНА

21:45

21.05

Влада

Балога відмовився від «Паланку»

0

Засновники ТзОВ «Високий замок», яке взяло на 46 років в оренду приміщення Мукачіського замку «Паланок», відмовилось від орендної угоди. Таку заяву на адресу міської ради Мукачевого та голови міста Золтана Ленд’єла засновники товариства опублікували у сьогоднішньому числі закарпатської обласної газети «Старий-Замок Паланок», повідомляє ZAXID.NET.

«З прикрістю мусимо повідомити Вас, що через обставини, які склалися після нашої перемоги у відкритому і прозорому конкурсі на оренду окремих приміщень замку «Паланок» із тим, щоб відрестарувати їх і збудувати туристично-готельний комплекс зі створенням більше 45 робочих місць, мусимо відмовитися від орендних відносин», - йдеться у заяві.

«Справа в тому, що київські високопосадовці, народні депутати від певних політичних сил, зокрема, нардеп Генадій Москаль, віце-спікер Микола Томенко, міністр МВС Юрій Луценко та інші підняли великий галас щодо конкурсу на оренду окремих приміщень замку «Паланок», паплюжать міську владу Мукачевого і нас особисто, завдають великої шкоди інвестиційній привабливості Мукачева, влаштували справжній інформаційний терор. Переслідуючи свої вузькопартійні інтереси й прагнучи нашкодити своїм політичним опонентам, вони не зупиняються перед тим, щоб завдати шкоди загальнодержавним інтересам. Перевірка прокуратурою, ініційована Кабінетом Міністрів України, не знайшла жодних порушень законодавства при проведенні конкурсу і його результати не були оскаржені в судовому порядку. Нагнітання політичної ситуації довкола цього проекту унеможливлює нашу подальшу роботу по реконструкції і будівництву в замку Паланок», - сказано в листі.

У зв’язку з відмовою засновників ТзОВ «Високий замок» орендувати окремі приміщення замку Паланок Ленд’єл звернувся з листом до Кабінету міністрів України, народних депутатів Верховної Ради. Він пише, що Мукачівській міській раді доведеться задовольнити заяву «Високого замку» і оголосити новий конкурс.

«Просимо Вас спільно з бізнесовими структурами, що будуть зацікавлені в реалізації цього проекту, взяти участь у конкурсі на право оренди окремих приміщень замку Паланок. Для нас, мукачівців, замок Паланок надзвичайно дорогий, це наша історична спадщина і дивитись, як він руйнується ми не хочемо. Велике прохання до всіх, кому небайдужа доля цього проекту: якщо не можете допомогти, то хоча б не заважайте нам рятувати історико-архітектурну пам’ятку!», - йдеться у листі мера Мукачевого.

Як відомо, 9 жовтня 2008 року Мукачівської міської ради ухвалили рішення віддати приміщення Мукачівського замку «Паланок» (пам’ятка архітектури ХІV-ХVІІІ століття) у довгострокову оренду Товариству з обмеженою відповідальністю «Високий замок», зареєстрованому в Мукачевому. Згаданому підприємству дісталися приміщення в замку загальною площею 2 300 м. кв. на період з 2010 до 2056 року. Вартість оренди за весь період - 10 млн грн (30 800 грн щомісяця).

Засновниками ТзОВ «Високий замок» є: Балога Оксана Іванівна, Петьовка Марина Іллівна, Токар Мирослава Іванівна.

Нагадаємо, заступник голови Верховної Ради Миколи Томенка повідомляв , що міністерство внутрішніх справ встановило, що рішення про передачу в оренду Мукачівського замку «Паланок» є нелегітимним.

Крім того народний депутат від «Народної самооборони» Геннадій Москаль просив прем’єр-міністра Юлію Тимошенко та генпрокурора Олександра Медведька створити комісію щодо перевірки законності оренди Мукачівського замку «Паланок».

Водночас дружина Президента Віктора Ющенка вважає , що передача «Паланок» Балозі співвідноситься із загальноєвропейською практикою.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus