УКРАЇНА

07:07

22.05

Влада

Через пільги в оподаткуванні бюджет втратив 36 млрд. гривень

0

Розвинута система пільгового оподаткування та протекціоністська політика держави щодо окремих галузей економіки призвела до бюджетних втрат на суму 36 млрд. гривень, - це виявили аудитори Рахункової палати України. Про це сьогодні повідомила прес-служба установи.

За даними Рахункової палати, загальний обсяг пільг з оподаткування в 2003 році сягнув, орієнтовно, 65 млрд. грн., що дорівнювало 86,5% доходів бюджету України. Діючі умови надання пільг шляхом встановлення різних підходів в оподаткуванні, дискримінують більшість учасників економічної діяльності, йдеться у повідомленні. В Україні зареєстровано 683,9 тис. юридичних осіб - платників податків, з яких, станом на 1 жовтня 2003 року, пільгами з оподаткування користувались 103,7 тис. осіб або кожен шостий зареєстрований платник.

Найбільшими є пільги з ПДВ, включаючи нульову ставку, які складають понад 80% загального обсягу і за сім років зросли у 3,5 раза (з 15,9 до 56,7 млрд. грн). Пільги з податку на прибуток підприємств у загальному обсязі пільг складають 5,3% і за 2003 рік становили 3,4 млрд. грн., збільшившись за сім років в 1,9 раза.

Понад третину загальної суми отриманих у 2003 році платниками податків пільг становили пільги промисловим підприємствам. Через податкові пільги до бюджетів усіх рівнів від промислових підприємств не надійшло приблизно 24 млрд. грн., що в 1,2 раза перевищило обсяги перерахованих ними до бюджету платежів. За наявними даними практично за усіма галузями промисловості обсяг наданих пільг перевищує сплачені податки та збори.

Майже третина пільг у промисловості припадає на підприємства чорної металургії. Підприємства цієї галузі за 2003 рік сплатили до бюджету лише 1,7 млрд. грн., проте отримали у вигляді пільг у 4,8 раза більше - 8,1 млрд. грн. Підприємства харчової промисловості сплатили до бюджету 4,3 млрд. грн., що в 1,2 раза менше отриманих пільг, які становили 5 млрд. грн. Машинобудівні підприємства впродовж 2003 року сплатили до бюджету 2,3 млрд. грн., що майже у два рази менше обсягу наданих податкових пільг у сумі 4,1 млрд. грн. Від сільськогосподарських підприємств за минулий рік до бюджету надійшло близько 800 млн. грн., що вдвічі менше обсягу отриманих пільг з оподаткування (1,6 млрд. грн).

Як повідомляє прес-служба Рахункової палати України, проведений аудиторами аналіз свідчить, що податковими пільгами користуються також недоїмники та порушники чинного законодавства, що підтверджує необхідність перегляду політики пільгового оподаткування та переходу до прямого контрольованого бюджетного фінансування відповідних програм підтримки пріоритетних видів економічної діяльності.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus