УКРАЇНА

11:12

10.12

Влада

Рахункова палата підрахувала, що Держфінмоніторинг витрачає на себе більше, ніж заробляє

0

Державним комітетом фінансового моніторингу України не забезпечується реалізація координуючих і контрольних функцій. Про це заявляє Рахункова палата України після аудиту ефективності використання коштів держбюджету, направлених на функціонування даної системи, повідомляє «Дело».

Як відзначають в Рахунковій палаті, це негативно відбивається на боротьбі з відмиванням грошей, одержаних злочинним шляхом, оскільки Держфінмоніторинг не забезпечує своєчасного отримання важливої інформації слідчим і прокурорам.

Крім того, як вказує Рахункова палата, на створення і функціонування Держфінмоніторингу впродовж останніх шести років витрачено понад 190 млн. гривень бюджетних коштів. І «...вона досі не відповідає міжнародним стандартам і не забезпечує високої результативності запобіганню факти відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом», - йдеться в повідомленні.

Діяльність Держфінмоніторингу, як стверджують аудитори, вже не забезпечує відчутного впливу на стан справ у сфері. Впродовж останніх трьох років при загальному зростанні кількості одержаних повідомлень від суб’єктів фінансового моніторингу до 2,7 мільйонів повідомлень, кількість заведених досьє складає всього 3,2 тисяч, тобто, до досьє потрапляє лише 0,1% повідомлень про підозрілі фінансові операції.

Майже 40% матеріалів щодо підозрілих фіноперацій потрапляють в архів, а не до правоохоронних органів. За кожним шостим матеріалом відмовлено в порушенні кримінальної справи через відсутність складу злочину, а до суду доводять лише 4,4% від загальної кількості переданих матеріалів. З останніх тільки 2,1% розглянуто судами і по них ухвалені вироки.

Фінансовий ефект від діяльності Держфінмоніторингу, розрахований за допомогою показників вартості майна, на яке накладений арешт в ході розгляду кримінальних справ, і суми штрафів за адміністративні правопорушення, оцінюється за три роки у розмірі 30,5 млн. гривень. Це менше ніж 0,03% від сум можливої легалізації (відмивання - ред.) доходів за виявленими фінансовими операціями, які мають ознаки такої легалізації. В той же час, як відзначили аудитори, витрати бюджетних коштів на утримання Комітету за цей період складають майже 117 млн. гривень.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus