УКРАЇНА

04:14

28.05

Влада

В Нацбанку не розуміють, чому Рада проти введення обов’язкового продажу валютної виручки

0

В Національному банку України вважають, що введення обов’язкового продажу валютної виручки позитивно вплинуло б на стан валютного ринку.

Про це заявив перший заступник голови Національного банку, виконуючий обов’язки голови НБУ Анатолій Шаповалов журналістам в середу, передає УНІАН.

«Це могло б бути хорошою підмогою. - сказав Шаповалов. - Я не говорю, що це основний чинник, який треба було б зробити. Але все одно, в таких умовах - хай на деякий час, на три місяці, на півроки - можна було б ввести і таким чином наповнити наш ринок».

За його словами, введення обов’язкового продажу валютної виручки було запропоноване Нацбанком і внесене до парламенту через суб’єктів законодавчої ініціативи. Але ці законопроекти «навіть не були розглянуті в комітетах».

За інформацією Нацбанку, українські підприємства мають так звані авуари за кордоном, а їх об’єм коливається від 3,6 до 4 млрд. дол. Не дивлячись на це, надходження валюти до країни скоротилися. Так, середньоденні надходження валюти у вересні 2008 року склали 496,7 млн. дол., в жовтні - 391,7 млн. дол., в листопаді - 360 млн. дол., в грудні - 356 млн. дол., за 20 робочих днів січня - 260 млн. дол.

«Надходження скоротилися, і десь на третину скоротилася пропозиція, тому що не всі хочуть продавати, сподіваються потім продати набагато дорожче», - сказав Шаповалов. При цьому він відзначив, що і попит в січні скоротився на третину, тоді як у вересні, жовтні, листопаді і грудні минулого року він був на 5-7% більше, ніж самі надходження.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus