УКРАЇНА

17:45

25.05

Влада

ПАРЕ не вірить в бажання Ющенка знайти вбивців Гонгадзе

0

Вчора Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЕ) заслухала доповідь про хід розслідування кримінальної справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Визнавши її об’єктивною, ПАРЕ прийняла ряд рекомендацій, адресованих Генпрокуратурі України.

Серед них - відновлення розслідування обставин смерті колишнього голови МВС Юрія Кравченка і порушення кримінальної справи відносно осіб, причетних до звільнення з-під варти генерала МВС Олексія Пукача, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Доповідь на тему «Розслідування злочинів, імовірно здійснених високопоставленими особами під час правління Кучми в Україні, - справа Гонгадзе як символічний приклад» підготувала представник Комітету з правових питань і прав людини ПАРЕ Сабіна Лойтхойзер-Шнарренбергер.

Як відзначає видання, в доповіді містяться вельми критичні оцінки діяльності української влади з розслідування справи Гонгадзе. «Є деякі обставини, які викликають сумнів у бажанні Генпрокуратури і політичного керівництва України притягти до відповідальності тих, хто, ймовірно, провокував і організовував злочин», - йдеться в документі.

Виклавши історію розслідування вбивства журналіста, Сабіна Лойтхойзер-Шнарренбергер особливу увагу приділила рекомендаціям, що стосуються подальших дій щодо розкриття справи Гонгадзе. Як відомо, у 2008 році були засуджені виконавці вбивства журналіста, а справа про замовників цього злочину була виведена в окреме виробництво. Лойтхойзер-Шнарренбергер підкреслила необхідність «невідкладної» аутентифікації «плівок Мельниченка». У ПАРЕ підкреслили - експертиза має бути проведена так, щоб її результати можна було використовувати як доказ в суді.

Члени ПАРЕ також радять українським правоохоронним органам розслідувати обставини звільнення генерала Олексія Пукача з-під варти у 2003 році і «відкрити кримінальні справи відносно відповідальних за це».

Крім того, в підсумковому документі йдеться і про «неясні обставини, що оточують смерть колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, яку пояснюють самогубством». Україні настійно рекомендується повторно розслідувати обставини смерті Кравченка, а також провести перевірку можливого доведення до самогубства.

Видання відзначає, що виступ члена української делегації, народного депутата Григорія Омельченка (БЮТ), що очолював у 2002-2005 роках парламентську слідчу комісію у справі про вбивство Георгія Гонгадзе, виявився набагато жорсткішим, ніж доповідь Лойтхойзер-Шнарренбергер.

«Підбурювачем до викрадання Георгія Гонгадзе, що призвело до його загибелі, був голова адміністрації президента Кучми, нині голова парламенту України Володимир Литвин. Замовником викрадання - президент Леонід Кучма, організатором - міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко, а безпосереднім виконавцем - підлеглі Кравченку генерал міліції Пукач і троє співробітників міліції Протасов, Костенко, Попович», - безапеляційно заявив Омельченко, повідомляючи результати, до яких кілька років тому прийшла очолювана їм ВСК.

«Я прошу парламентську асамблею звернутися до Російської Федерації з проханням надати допомогу в допиті п’яти громадян, що проживають на території Росії, двоє з яких громадяни України», - заявив депутат.

Видання відзначає, що з доповіді ПАРЕ і виступу Григорія Омельченка виходило, що головним речовим доказом причетності високопоставлених представників української влади до вбивства журналіста залишаються «плівки Мельниченка». Проте Омельченко побоюється, що на експертну групу, яка займається їх вивченням, можуть чинити тиск. «У мене є обґрунтовані побоювання, що на експертів з Німеччини і Румунії будуть здійснені різноманітні форми впливу, щоб змінити їхні висновки, - їх можуть дискредитувати або поставити під сумнів їх професійну репутацію», - заявив він.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus