УКРАЇНА

15:17

22.05

Влада

Міліція гарантує мирне придушення протесту кримських татар

0

Кримська міліція готова забезпечити громадський порядок під час виконання співробітниками Державної виконавчої служби рішень судів про звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок в районі вулиці Балаклавська в Сімферополі.

Про це начальник Відділу зв’язків з громадськістю Головного управління МВС України в Криму Олександр Домбровський заявив у телефонній розмові, передає УНІАН.

Коментуючи інформацію Меджлісу про нібито підготовлювану «збройну спецоперацію по зносу будов кримських татар», Домбровський підкреслив, що «це ніяка не збройна і не спецоперація». «Це виконання рішення судів. Рішення судів, безумовно, повинні виконуватися», - відзначив начальник Відділу зв’язків з громадськістю міліції Криму.

Він нагадав, що співробітники міліції притягуються при цьому для охорони громадського порядку. «Міліція за заявкою Державної виконавчої служби повинна виділяти необхідну кількість особового складу і техніки для цього (виконання рішень судів). Ми повинні забезпечити захист фахівців Державної виконавчої служби, які виконують рішення, технічного персоналу, який виконує рішення, і, звісно, громадян, які знаходяться поряд і можуть потрапити під протиправні дії», - сказав начальник прес-служби міліції Криму.

«Ці організації, які знаходяться на цій ділянці (по вул.Балаклавській), мають законне право (на землю), це доведено і рішеннями судів, і тими документами, які у них (фірм) є на руках, і рішеннями сімферопольського виконкому, який виділив ці ділянки, причому під житлове будівництво», - відзначив Домбровський.

Він не зміг уточнити, коли саме буде проведено звільнення самовільно зайнятих земділянок. «Я не знаю, коли (саме), але найближчим часом вони (представники виконавчої служби), напевно, подадуть відповідну заявку, яку ми зобов’язані виконати», - сказав Домбровський, додавши, що є також накази Міністерства юстиції і Міністерства внутрішніх справ України.

При цьому Домбровський відзначив: наявний досвід зі звільнення самозахоплень показує, що «цілком можливо буде вчинено опір, можуть бути різні провокації, можуть бути різні протистояння». Саме з цієї причини є і такі сценарії, коли правоохоронцям доведеться застосовувати передбачені законом у разі загрози життю співробітника міліції спецзасоби, підсумував він.

Як повідомлялося, Меджліс заявляє про підготовлювану «спеціальну збройну операцію» зі зносу спорудженого селища кримських татар у межі міста Сімферополя, по вул. Балаклавська. Селище виникло в березні 2006 року на частини території пустиря, що знаходився раніше у веденні розформованої військової частини, яка готувалася Міністерством оборони України до передачі Сімферополю.

У 2007 році на вулиці Балаклавській двічі відбувалися зіткнення між учасниками так званих «полян протесту» - кримськими татарами - і представниками однієї з будівельних фірм. Фірма вимагала звільнити земділянки від самозахоплень, стверджуючи, що у неї є всі необхідні документи на землю.

За офіційними даними, площа самозахоплень в Криму складає 1300 гектарів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus