УКРАЇНА

17:53

24.06

Влада

Митрополит Кирило став новим главою РПЦ

0

Митрополит Смоленський і Калінінградський Кирило був обраний новим патріархом Московським і всієї Русі. За нього проголосували 508 з 702 делегатів Собору. За його суперника, митрополита Калузького і Боровського Климента, було подано 169 голосів, повідомляє «Бі-бі-сі».

Щоб бути вибраним, кандидатові необхідно було набрати 50% плюс один голос. Всього участь в голосуванні взяли 702 чоловік - саме стільки делегатів було зареєстровано мандатною комісією. З урн було вилучено 700 бюлетенів, з них 677 визнані дійсними, 23 - недійсними.

«Обрання мене Помісним Собором Російської православної церкви приймаю. Дякую і «нимало вопреки глаголю»», - сказав Кирило, приймаючи патріарший сан.

Потім він облачився в урочистий богослужебний одяг - блакитну мантію митрополита - і під калатання дзвонів Храму Христа Спасителя очолив молебень подяки.

Наречений патріарх Московський і всієї Русі Кирило закликав архієреїв молитися за нього. «Прошу мати поблажливість до моїх слабкостей, допомагати мудрою порадою, бути поряд зі мною в несенні патріаршого служіння. Але понад усе прошу ваших молитов», - сказав митрополит Кирило в своїй першій промові, зверненій до Помісного собору Російської Православної Церкви в Храмі Христа Спасителя.

1 лютого відбудеться інтронізація - урочиста церемонія зведення на патріарший престол.

Нагадаємо, Архієрейський Собор Російської православної церкви в неділю затвердив кандидатами на Московський патріарший престол митрополита Смоленського і Калінінградського Кирила, митрополита Калузького і Боровського Климента і митрополита Мінського і Слуцького Філарета.

Вчора кандидат на патріарший престол Митрополит Мінський і Слуцький Філарет в ході засідання Помісного собору узяв самовідвід. Він закликав тих, хто голосував за нього на Архієрейському соборі і хотів зробити це на Помісному, віддати свої голоси митрополиту Кирилу.

18 січня Митрополит Київський і всієї України Володимир заявив , що не претендуватиме на Патріарший Престол Москви.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus