УКРАЇНА

19:31

22.04

Влада

Меджліс: у Сімферополі готується спецоперація зі зносу селища кримських татар

0

Президія Меджлісу кримськотатарського народу заявляє, що в Сімферополі під тиском міністра юстиції Миколи Онищука готується збройна операція зі зносу селища кримських татар Яни Кирим, побудованого на захопленому в 2007 році репатріантами земельній ділянці на вулиці Балаклавська.

Про це говориться в заяві Меджлісу, передає «Інтерфакс-Україна».

У заяві наголошується, що 23 січня в Сімферополі відбулася нарада за участю керівників правоохоронних органів, начальницького складу Сімферопольського військового гарнізону, представників Ради міністрів Криму. В ході наради було ухвалено рішення про підготовку спецоперації зі зносу селища репатріантів.

«Формальною підставою для ухвалення такого рішення стали неодноразові і наполегливі вказівки міністра юстиції Миколи Онищука про виконання судових рішень за позовами комерційних фірм «Олві-Крим», ТОВ «Амід», ПО «Крим», яким даний земельний масив був переданий в результаті незаконних рішень міської влади», - говориться в документі.

В Меджлісі застерігають, що силові дії по відношення до людей в селищі Яни Кирим «стануть каталізатором активних форм протесту з боку десятків тисяч кримських татар і людей інших національностей, чиї конституційні права, включаючи право на землю, зневажаються впродовж тривалого часу».

В документі також міститься заклик до найвищих органів влади України з вимогою негайного вживання заходів, що виключають насильницькі дії по відношенню до мирних людей, а також термінового відновлення діяльності освічених комісій з розгляду земельної ситуації в Криму.

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров не виключає, що розробка спецоперації є частиною сценарію, розробленого в Києві для введення надзвичайної ситуації в Україні.

Чубаров не виключив, що «така широкомасштабна провокація може бути початком дій, які за чиїмсь сценарієм повинні призвести до встановлення надзвичайного становища в Україні».

«Вперше ми в Криму стикаємося з тим, що спеціальна операція планувалася в таких деталях, які допускають застосування всіх видів зброї, зокрема, табельної», - відзначив Чубаров.

За даними Меджлісу, на нараді були розглянуті всі деталі майбутньої спецоперації, визначені чисельність і характеристики особового складу і спеціальної техніки МВС, Збройних Сил, МНС, що залучаються до операції. Особлива увага була приділена питанню резервування в лікарнях Сімферополя «достатньої кількості місць для прийому громадян з характерними пошкодженнями.

Нагадаємо, 1 листопада 2007 в Сімферополі відбулося зіткнення між представниками фірми «Олві-Крим» і людьми, в основному кримськими татарами, що захопили територію, на якій ця фірма збирається будувати житловий комплекс. Це викликало тривалі протести репатріантів в Криму.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus