УКРАЇНА

05:57

21.05

Влада

Вітренко програла у Євросуді скаргу проти України

0

Європейський суд з прав людини відхилив у повному обсязі скарги заявників у справі «Наталія Михайлівна Вітренко та інші проти України», повідомили «proUA» у прес-службі Міністерства юстиції.

Відповідний текст ухвали надійшов в Мінюст, урядовому уповноваженому у справах Європейського суду з прав людини Юрію Зайцеву.

За словами Зайцева, обставини справи пов‘язані із виборами до Верховної Ради України у 2002 році, коли під час передвиборчих дебатів лідер виборчого блоку політичних партій «Блок Наталії Вітренко» у своєму телевізійному виступі вдалася до висловлювань на адресу Юлії Тимошенко, лідера блоку «Блок Юлії Тимошенко». У подальшому ці висловлювання стали предметом звернення Тимошенко до Центральної виборчої комісії та до суду.

Як наслідок, повідомляє прес-служба, рішенням ЦВК було оголошено попередження Вітренко, а суд визнав зазначені висловлювання неправдивими, зобов‘язавши відповідний телеканал надати Тимошенко 50 секунд ефірного часу для спростування, а Вітренко – зазначений ефірний час оплатити. Ці рішення були оскаржені, однак остаточним рішенням Верховного Суду України у задоволенні скарг було відмовлено.

Відтак Вітренко скаржилася до Європейського суду на порушення її права на свободу вираження поглядів (ст.10 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод), а також права на справедливий суд (ст.6 Конвенції) та на відсутність можливості оскаржити процесуальні рішення суду першої інстанції (ст.13 Конвенції). Вона також скаржилася на те, що її незаконно позбавили права балотуватися кандидатом у депутати на проміжних виборах до Верховної Ради 8 червня 2003 року (ст.3 Протоколу №1 Конвенції). Під час розгляду справи п‘ятою секцією Європейського суду, представником держави-відповідача з посиланням на відповідну прецедентну практику Європейського суду було заперечено усі твердження заявників про порушення Україною своїх зобов‘язань за Європейською конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Зокрема, було надано розгорнуте обґрунтування того, що висловлювання Вітренко становили твердження про факт, а не оцінне судження, а тому національні органи мали право вимагати його доведення. Європейському суду було також продемонстровано, що втручання в свободу вираження поглядів заявниці Вітренко з боку держави відповідало принципам, встановленим практикою Європейського суду, та було пропорційним до легітимної мети захисту репутації чи прав інших осіб.

Як наслідок, Європейський суд не знайшов в діях держави Україна ознак порушення ст.10 Конвенції, визнав скаргу явно необґрунтованою та відхилив її.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus