УКРАЇНА

00:21

21.05

Влада

Ющенко запропонував Європі об’єднатися газотранспортними системами

0

Президент України Віктор Ющенко висловив сподівання, що незабаром відбудеться інтеграція української ГТС в оптовий європейський ринок, а також приєднання української електричної системи до європейської. Про це заявив голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу на сумісній прес-конференції з Президентом України Віктором Ющенком у Брюсселі, передає УНІАН.

Баррозу, в свою чергу, відзначив, що Європа також зацікавлена в об’єднанні українських і європейських електричних і енергетичних систем. І підкреслив, що в ході двосторонніх переговорів не обговорювалася можливість укладання між Україною і ЄС прямих контрактів щодо транзиту російського газу.

За його словами, також сторони не вели мову про конкретні комерційні проекти. «Ми говорили про більш стратегічні відносини між Європейською комісією і українською владою», - сказав він, додавши, що сторони висловили зацікавленість в об’єднанні української і європейської електричної та енергетичної мереж.

У свою чергу, Президент України Віктор Ющенко відзначив важливість приєднання України до європейського договору про енергетичну співпрацю вже цього року.

Також Ющенко підкреслив, що Україна веде відкриту політику і зацікавлена в тому, щоб Європа розглядала нашу державу як надійного партнера і транзитера.

Крім того, Баррозу повідомив, що Європейська Комісія спонсоруватиме міжнародну донорську конференцію з модернізації української газотранспортної системи, яка відбудеться в Брюсселі 23 березня.

За його словами, ЄК готова провести переговори з міжнародними фінансовими установами, зокрема МВФ і Світовим банком, щодо модернізації української ГТС з метою приєднання її до європейської мережі.

У свою чергу, Ющенко відмітив, що Україна зацікавлена в модернізації ГТС, хоча вона на сьогоднішній день залишається однією з надійніших транспортних мереж у Європі.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus