УКРАЇНА

04:24

23.05

Влада

Порошенко продав 5% свого заводу британцям

0

Британська інвесткомпанія NLV Private Equity and Investments придбала 5% автозаводу «Богдан» - найбільшого вітчизняного виробника автомобілів та автобусів. Саме стільки акцій продав мажоритарний акціонер автозаводу «Богдан» (ЛуАЗ) - компанія SV Motors, пише «Дело».

Вартість угоди в корпорації «Богдан», що контролює завод, поки не розголошують.

За словами прес-секретаря корпорації «Богдан» Сергія Красулі, переговори про продаж 5% акцій продовжувалися більше 2 місяців. «Було декілька зустрічей з топ-менеджментом корпорації «Богдан», на яких обговорювалися капітальні інвестиції», - пояснює він. За даними представника компанії, інвестори весь цей час ретельно вивчали, які потужності мають в своєму розпорядженні шість виробничих майданчиків, що входять у завод.

За словами Красулі, продаж акцій в першу чергу пояснюється необхідністю вирішити проблему ліквідності в розпал світової фінансової кризи. «Крім того, таке рішення дозволить нам поліпшити нинішні показники балансу», - не приховує представник компанії. За його словами, продаж 5% акцій - далеко не остання операція компанії. «Ми вже неодноразово заявляли про свої амбіції щодо виходу на IPO, вони залишаються в силі», - пояснив Красуля.

Як з’ясувало видання, інтереси покупця акцій «Богдана» (британською NLV Private Equity and Investments) в Україні представляла консалтингова компанія «Ексім Капітал». За словами її гендиректора Геннадія Хелемського, переговори українська корпорація проводила з представниками американського хедж-фонда, якому належить названа британська інвесткомпанія. «NLV Pri-vate Equity and Investments була створена американськими акціонерами з метою інвестування в ринки Східної Європи, - пояснює Хелемський. - Український ринок представляє для компанії певний інтерес». За словами Хелемського, переговори між компаніями затягнулися через кризу: «Враховувалися ризики у зв’язку з нинішньою ситуацією на фондовому ринку і в Україні в цілому. У результаті було ухвалено позитивне для корпорації рішення. Покупець на 100% упевнений в потенціалі і фінансовій стабільності компанії. За умовами угоди, нові міноритарні акціонери зможуть протягом двох років увійти до набради корпорації «Богдан».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus