УКРАЇНА

12:46

20.05

Влада

«Газпром» вперше оштрафували за монополізм. На 157,7 млн. руб

0

Федеральна антимонопольна служба Росії (ФАС) оштрафувала «Газпром» на 157,7 млн. руб. за необґрунтовану відмову виробникові газу ЗАТ «Транс Нафта» у доступі до газопроводу, пише «КоммерсантЪ».

Як пише видання, розмір штрафу міг бути в 15 разів більше, але з урахуванням «поточної економічної ситуації» відомство обмежилося застосуванням найм’якших санкцій, передбачених законодавством.

Штраф був накладений, оскільки служба ще восени визнала газову компанію такою, що порушила закон «Про захист конкуренції».

«Газпром», на думку ФАС, «економічно і технологічно необґрунтовано перешкоджав доступу ЗАТ «Транс Нафта» (незалежний виробник газу - ред.) на ринок постачання і транспортування газу до Татарстану», а також ставив «Транс Нафту» в нерівні умови з іншими компаніями, зокрема, тими, що входять у структуру «Газпрому», здійснюють транспортування газу. Вільні потужності у «Газпрому» були, але, не дивлячись на це, він не надав незалежному виробнику можливості для транспортування сировини.

За зловживання домінуючим положенням на ринку законодавство передбачає накладення штрафу на компанію у розмірі 1-15% від суми виручки, одержаної від реалізації товару або послуги на ринку, де здійснено правопорушення. «З урахуванням поточної економічної ситуації розмір штрафу встановлений на рівні, що наближається до нижньої межі передбачених законом санкцій», - повідомляє ФАС. У відомстві додають, що розмір штрафу склав «трохи більше 1%» від розміру виручки на ринку Татарії.

Це, пише видання, перший оборотний штраф, накладений на «Газпром». Практику оборотних штрафів ФАС почала застосовувати тільки минулого року.

У свою чергу, в «Газпромі» рішення ФАС не коментують. Проте компанія вже оскаржила рішення служби в суді. Нафтовики також мають намір добиватися відміни рішення про визнання їх порушниками.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus