УКРАЇНА

03:55

28.05

Влада

Кабмін хоче за рахунок городян телефонізувати села

0

Кабінет Міністрів вирішив телефонізувати сільську місцевість за рахунок городян. Урядовий законопроект, що розробляється зараз Нацкомісією з питань регулювання зв’язку, передбачає введення надбавки до тарифів на послуги зв’язку, за рахунок чого будуть телефонізовані важкодоступні райони країни. Представники державних органів не приховують, що в першу чергу від цього виграє «Укртелеком», повідомляє «КоммерсантЪ-Украина».

За словами заступника міністра транспорту і зв’язку, голови Державної адміністрації зв’язку Олега Проживальського, створення фонду для телефонізації важкодоступних районів країни - пріоритетне завдання розвитку галузі цього року. Проживальський запевняє, що такі фонди успішно працюють в багатьох країнах, зокрема, в США і Росії. За рахунок їх фінансується надання послуг зв’язку в тих місцях, де це нерентабельно - в горах і сільській місцевості. У прес-службі Держадміністрації зв’язку уточнили, що для створення фонду пропонується ввести надбавку до тарифів операторів мобільного і фіксованого зв’язку у розмірі 1-3%.

Також Проживальський відзначив, що розробкою відповідного законопроекту зараз займається Національна комісія з питань регулювання зв’язку. «Ми сподіваємося, що через один-два тижні уряд внесе законопроект до Верховної Ради», - розповів член комісії Олександр Степанов. У разі ухвалення необхідних поправок до законодавства управляти фондом універсальних послуг буде Нацкомісія з питань регулювання зв’язку.

Зараз в Україні наданням послуг телефонного зв’язку в сільській місцевості займається тільки «Укртелеком». «При надбавці в 2% розмір фонду складе приблизно 700 млн. грн., - повідомив Проживальський. - Це приблизно відповідає збиткам, які «Укртелеком» несе від надання послуг зв’язку в гірській і сільській місцевості». В той же час голова Держадміністрації зв’язку підкреслив, що на відшкодування збитків зможе претендувати не лише «Укртелеком": «Кошти розподілятимуться на конкурсній основі, будь-яка компанія, готова надавати ці послуги, зможе претендувати на відшкодування збитків».

Оператори мобільного зв’язку виступають проти введення надбавки до тарифу. «Практично всі населені пункти вже телефонізовані операторами мобільного зв’язку, і сенсу в розвитку там фіксованого зв’язку немає», - говорить начальник департаменту з корпоративних зв’язків компанії «Київстар» Жанна Ревнова. Крім того, будівництво мобільних мереж у віддалених районах доцільніше, ніж прокладка кабелів, додає гендиректор «Українських радіосистем» (УРС; ТМ Beeline) Олександр Барінов.

Втім, аналітик GFK Ukraine Гліб Вишлінський вважає ухвалення законопроекту маловірогідним. «Лобістський ресурс мобільних операторів набагато перевершує «укртелекомівський». До того ж, в умовах національного GSM-покриття виділяти на зв’язок в сільській місцевості 700 млн. грн. щорічно навряд чи доцільно», - відзначає він.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus