УКРАЇНА

11:52

25.05

Влада

Філарет напередодні виборів глави РПЦ закликає визнати УПЦ автокефальною

0

Синод Української православної церкви Київського патріархату закликає Помісний собор Російської православної церкви визнати «Українську церкву автокефальною і цим припинити її тривале розділення». Таке рішення ухвалив Синод Української православної церкви Київського патріархату, який відбувся в неділю, передає УНІАН.

У Київському патріархаті нагадують, що ще 1-3 листопада 1991 р. Собор Української православної церкви ухвалив рішення про необхідність автокефального статусу УПЦ і направив відповідне прохання Священоначалію РПЦ. “Архієрейський собор РПЦ, який засідав 31 березня - 4 квітня 1992 р., ухвалив передати розгляд питання про автокефалію УПЦ на черговий Помісний собор РПЦ. Питання досі не розглянуте, тому що з тих пір помісні собори РПЦ не скликалися. 21 січня 2009 р. Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет від імені УПЦ Київського патріархату надіслав на адресу Помісного Собору РПЦ лист з проханням визнати Українську церкву автокефальною і цим припинити її розділення”, - відзначають в Київському патріархаті.

„Собор Українській православній церкві, що проходив в Києво-Печерській лаврі 1-3 листопада 1991 р., ухвалив історичне рішення про необхідність існування УПЦ як автокефальної церкви. Собор констатував, що для автокефального існування Української церкви є цілком достатні підстави. Початки Київської церкви закладені святим апостолом Андрієм Первозданним, більше тисячі років налічує історія Київської митрополії, яка довела свою вірність Православ’ю в складних умовах протидії інославній експансії і державному атеїзму. Наша церква має багатий богословський досвід, про що свідчить, наприклад, плідна діяльність Києво-Могилянської академії... Переважна більшість жителів України (близько 25 мільйонів) вважають себе православними християнами. З 1991 р. Україна існує як незалежна держава. Це - тільки частина тих чинників, сукупність яких, на основі канонів і історичних прецедентів, є передумовою для автокефального існування церкви”, - наголошується в зверненні.

Також в документі звертається увага на те, що у минулому Російська православна церква визнавала автокефальними Православні церкви в Польщі, Чехословаччині і Америці. “Якщо за цими церквами було визнано право автокефалії, то відмова від визнання автокефалії Української православної церкви означатиме, що братська Російська церква в цьому питанні керується не церковними, а далекими від церкви політичними мотивами, застосовуючи подвійні стандарти і вносячи до життя церкви гординю мирської влади (8 правило III Всесвітнього собору)”, - підкреслюється в зверненні.

В той же час в Київському патріархаті усвідомлюють, що шлях автокефалії “може бути для багатьох важким і хворобливим, як важким і хворобливим був шлях подолання розділення Російської церкви, яке завершилося відновленням молитовного спілкування між Московським патріархатом і РПЦ за кордоном (РПЦЗ)”. І закликають пригадати “свій біль, який заподіювало розділення”, і “свою радість, викликану єднанням”. “І ви зрозумієте, що такий же біль відчуває розділена Українська церква і на таке ж єднання, як єдина Церква українського народу, вона сподівається”, - відзначають в Київському патріархаті.

“Якщо Помісний собор не знайде в собі сил і мужності ухвалити вищезазначені рішення - ми, уповаючи на милість Божу, і далі чекатимемо, що у інших архіпастирів і пастирів знайдуться такі сили і мужність. Разом з тим, ми молимося, щоб діяння вашого Помісного собору дійсно були згодні з волею Духу Святого і принесли мир і єдність Української церкви”, - говориться в зверненні Синоду УПЦ КП до Помісного собору РПЦ.

Нагадаємо, Помісний собор РПЦ відкриється в Москві 27 січня для виборів нового патріарха замість померлого в грудні 2008 року Алексія II.

У Помісному соборі візьмуть участь всі архієреї РПЦ - понад 200 - у тому числі і декілька десятків ієрархів, які керують російськими єпархіями за кордоном.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus