УКРАЇНА

03:54

25.05

Влада

Ющенко оскаржить в КС звільнення Стельмаха

0

Президент України Віктор Ющенко звернеться до Конституційного Суду з поданням перевірити конституційність ухвалених сьогодні Верховною Радою постанов про призначення Володимира Стельмаха головою Національного банку. Про це заявив заступник глави Секретаріату Президента - Уповноважений Президента з питань контролю за діяльністю СБУ Ігор Пукшин, повідомила «proUA» прес-служба Глави держави.

«Президент України звернеться до Конституційного Суду України з поданням про визнання вказаної постанови Верховної Ради України неконституційною, але не для того, щоб поновити повноваження Володимира Стельмаха, оскільки вони не припинені, а лише для того, щоб запобігти подібним квазікадровим рішенням парламентаріїв у майбутньому», - сказав Пукшин.

Також Пукшин наголосив, що вищезазначене рішення парламенту є неконституційним і незаконним, і тому Стельмах залишається повноправним та легітимним головою НБУ і продовжуватиме здійснення свої повноважень. При цьому він додав, що голова НБУ може бути звільнений з посади виключно у порядку, передбаченому Конституцією України, тобто лише за поданням Президента України.

Крім того, Пукшин вважає абсурдним інше рішення ВР - постанову про відповідальність Президента України Віктора Ющенка у фінансовій сфері

«Адже покладення на Президента відповідальності за стан справ в економіці держави, на фінансовому ринку, у соціальній сфері не відповідає Конституції України, оскільки визначає відповідальним Президента України за сфери, що за Основним Законом України є прерогативою парламенту і уряду», - зауважив він.

Також Пукшин зазначив, що такого роду рішення свідчать лише про одне: «уряд та фракції, які голосували ці постанови, намагаються відвернути увагу суспільства від невдалих «газових переговорів», бюджетної кризи, яка наближається, критичного стану економіки держави. Не виключено, що такими діями уряд хоче отримати доступ до можливості неконтрольованої емісії гривні для покриття дефіциту та недонадходжень до Державного бюджету 2009 року».

Ці два рішення парламенту, сказав Пукшин, є політичними демаршами і не тягнуть за собою жодних юридичних наслідків.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus