УКРАЇНА

01:35

24.05

Влада

Падіння цін на зерно не перешкодило братові Табачника підвищити ціни на хліб кримчанам

0

Сьогодні ВАТ «Кримхліб», що є одним з основних виробників хлібобулочних виробів в АРК, оголосило про підвищення цін на свою продукцію від 7 до 15%, повідомляє прес-служба компанії.

Згідно повідомленню, підвищення цін продиктоване складною економічною ситуацією в країні, значним підвищенням вартості енергоресурсів, основної сировини і послуг, збільшенням фонду заробітної плати.

У компанії пояснили, що протягом 2008 року значно виросли тарифи на газ і його транспортування. На сьогоднішній день остаточна ціна на газ для підприємств не визначена, а рахунки з новими тарифами будуть виставлені виробникові «заднім числом, що ще більш ускладнить ситуацію. Крім того, протягом минулого року були підвищені тарифи на електроенергію для промислових споживачів, а також відбувалися значні коливання вартості паливно-мастильних матеріалів.

Також, відзначає прес-служба, значно виросла ціна на основну і допоміжну сировину. З 1 лютого 2009 р. держава підвищує ціни на пшеничну муку з державних резервів: вищий сорт - 2008,42 грн.т (для порівняння: комерційна ціна борошна вищого ґатунку за 1 т складає 1700 грн.), перший сорт - 1874,52 грн.т (комерційна ціна - 1500-1530 грн.т), другий сорт - 1606,73 грн.т (комерційна ціна - 1425-1450 грн.). Дріжджі подорожчали на 24%, сіль - на 54% і т.д. Нарешті, відповідно до законодавства України з питань оплати праці, протягом 2008 р. ВАТ «Кримхліб» проводило поетапний перегляд заробітної плати співробітників всіх категорій. «Враховуючи те, що на підприємстві працює близько 2,5 тис. співробітників, навіть незначне підвищення зарплати (7 істотно збільшило фонд оплати праці, надаючи значне фінансове навантаження на підприємство», - пояснили в компанії.

«Крім того, в серпні-листопаді 2008 р., формуючи запаси зерна, ВАТ «Кримхліб», як і інші виробники хлібобулочних виробів, було змушене скористатися валютними кредитними коштами, що в умовах стрімкого зростання курсу валют і підвищення кредитних ставок, надалі нанесло підприємству значних фінансових збитків. Наприклад, на момент укладення кредитних договорів курс долара складав 484,57 грн. за 100 $, а в січні 2009 року - 780 грн. за 100 $. Тільки на курсовій різниці ВАТ «Кримхліб» понесло збитків на суму 7,5 млн. грн», - додали в прес-службі.

Також в компанії відзначили, що фінансове становище підприємства посилило зростання заборгованості уряду АРК з виплати компенсації кредитних ставок ВАТ «Кримхліб». На сьогоднішній день сума боргу держави перед підприємством складає 1 137 440 грн. (загальна заборгованість - 3 млн. грн.). «Кримхліб» вже неодноразово звертався до керівництва Ради Міністрів АРК з проханням погасити борг, проте сума заборгованості не зменшилася, що значно ускладнює фінансовий стан виробника хліба, зокрема здійснення закупівлі всієї необхідної сировини, своєчасної виплати заробітної плати працівникам», - підкреслили в компанії.

За матеріалами Обком

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus