УКРАЇНА

15:17

22.05

Влада

В Секретаріаті розраховують переобрати Ющенка 17 січня наступного року

0

Чергові вибори Президента України мають відбуватися 17 січня 2010 року. Так вважає заступник глави Секретаріату Президента – Уповноважений Президента України з питань контролю за діяльністю СБУ Ігор Пукшин, повідомила «proUA»прес-служба Глави держави.

За словами Пукшина, відповідно до Конституції України, призначення президентських виборів належить до повноважень Верховної Ради, і вона призначає ці вибори у строки, передбачені Конституцією. При цьому додав, що Конституцією чітко визначено, що чергові вибори Президента України проводяться в останню неділю останнього місяця п’ятого року повноважень Президента України (частина п’ята статті 103).

Також Пукшин пояснив, що згідно зі статтею 104 Конституції новообраний Президент України набуває повноважень з моменту складення присяги народу України на урочистому засіданні парламенту. І нагадав, що Президент України Віктор Ющенко склав присягу на урочистому засіданні Верховної Ради 23 січня 2005 року і вступив на посаду з цього дня.

«Ураховуючи, що Президент України Віктор Ющенко вступив на посаду 23 січня 2005 року, за загальноприйнятим у законодавстві України порядком обчислення строків п’ятий рік його повноважень спливає 22 січня 2010 року, відповідно чергові вибори Президента України за Конституцією України мають призначатися на 17 січня 2010 року і проводитися у цей день», - зазначив Пукшин.

Нагадаємо, у грудні Президент Віктор Ющенко звернувся до Конституційного суду з приводу дати проведення чергових виборів Президента.

Раніше заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера заявив, що вибори Президента України мають відбутися 27 грудня 2009 року.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus