УКРАЇНА

04:13

28.05

Влада

У Ющенка припускають, що газові угоди будуть розірвані, якщо Дубина їх підписав під тиском

0

Уповноважений Президента України з енергетичних питань Богдан Соколовський вважає, що підписані 19 січня угоди між «НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром» можуть бути визнані недійсними у випадку доведення факту тиску на голову «Нафтогазу» Олега Дубину під час їхнього підписання у Москві. Про це «proUA» повідомила прес-служба Президента.

Зокрема, Соколовський заявляє, що попередній аналіз підписаних документів дає підстави говорити про ознаки тиску на Дубину в ніч підписання контрактів – 19 січня у м. Москві, що могло негативно позначитися на його здоров’ї і призвело до госпіталізації відразу після повернення до Києва.

«Очевидно, що питання про застосування тиску до підписантів газових контрактів має бути досліджено в установленому законом порядку, в разі підтвердження такого факту, постане питання про легітимність цих документів», - зазначає Уповноважений Президента.

«Між іншим, газова угода між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» може бути визнана недійсною, якщо вона була укладена під тиском», – сказав він, додавши, що такими є вимоги і українського, і російського, і шведського законодавства, якими регулюються ці документи.

Крім того, Соколовський нагадав, що минулого тижня був даний ґрунтовний аналіз економічної складової підписаних договорів, який свідчить про те, що підписані документи не відповідають директивам Президента і суперечать базовим домовленостям у сфері газозабезпечення України, досягнутим упродовж 2008 року.

Також Соколовський додав, що контракти від 19 січня за змістом, формою та стилістикою принципово відрізняються від проектів, які опрацьовувалися тривалий час, були погоджені на корпоративному рівні з Росією і підготовлені до підписання 31 грудня 2008 року.

Також тексти підписаних контрактів свідчать про те, що вони зроблені наспіх, без аналізу наслідків, потенційних ризиків і навіть без вичитки фахівцями, насамперед юристами. Виглядає так, що документи робилися «як аплікація з попередніх проектів та ультимативних вимог», зазначив Соколовський.

«Є всі підстави сумніватися, що такий досвідчений фахівець і переконаний український державник як Олег Дубина міг з доброї волі, усвідомлено підписати згадані документи», - зауважив він.

Очевидно, що об’єктивну інформацію про умови і причини підписання згубних для України контрактів від 19 січня 2009 року може надати тільки особисто голова правління НАК «Нафтогаз Україна» Дубина після свого одужання.

«Ураховуючи це, а також норми людської етики і християнської моралі, будь-кому, в тому числі керівництву Кабінету Міністрів України, було б доцільно утриматися від коментарів про здоров’я Олега Дубини, які можуть бути розцінені також як психологічний тиск на нього», - зазначає Соколовський.

Секретаріат Президента продовжує аналізувати підписані 19 січня газові контракти і найближчим часом надасть їм ґрунтовну оцінку як з економічної, так і юридичної точки зору.

Довідка прес-служби Президента. Газовими контрактами, підписаними у Москві 19 січня 2009 року, визначено, що вирішення спорів може здійснюватися згідно із шведським законодавством у Стокгольмському суді.

Нагадаємо, наразі Олег Дубина перебуває у лікарні Феофанія, де ще пролежить 3 тижні.

22 січня він був госпіталізований з передінфарктним станом.

Раніше прем’єр-міністр Юлія Тимошенко повідомила, що Дубині зробили операцію на серці.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus