УКРАЇНА

05:18

22.05

Влада

Тимошенко: збільшити вартість транзиту було неможливо

0

Застосування австрійської формули визначення вартості транзиту газу, яка дала б вигідне для України значення в 5 доларів за транзит тисячі кубометрів російського газу, на сьогоднішній день неможливо, заявила в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

За словами Тимошенко, дана формула включає ряд важковизначних елементів, зокрема, вартість землі, яка ні в Росії, ні в Україні поки що не відома.

«Австрійська формула має ряд складових, які украй суб’єктивні і які у нас порахувати неможливо. Наприклад, вартість землі, по якій проходять транзитні газопроводи, - пояснила прем’єр. - Враховуючи, що газотранспортна система проходить по всій країні, я хочу бачити людину, яка зможе визначити вартість кожного метра землі, точно порахувати коефіцієнт її вартості в системі газтранзиту, а потім ще погоджувати це з Російською Федерацією».

Ще однією причиною високої ставки транзиту при застосуванні австрійської формули є спочатку висока вартість газу, що використовується для технічних потреб.

«Ціна транзиту в найбільшій мірі залежить від ціни технічного газу для прокачування, а в Австрії ціна газу в районі 550 дол. І якщо такий дорогий газ спалювати як технічний, то, звичайно, транзитна ставка може скласти сьогодні 5 дол. і більше», - підкреслила прем’єр.

В той же час словацька формула, за якою і був укладений договір між «Газпромом» і «Нафтогазом», на думку прем’єра, є більш пристосованою для українських реалій.

«Інша справа – словацька формула - це оцінка самої газотранспортної системи і вартості її експлуатації: поточного ремонту, капітального ремонту, модернізації, технічного газу, амортизації і плюс частка прибутку. Словацька формула вважається однією із найвдаліших в Європі, оскільки там немає суб’єктивних складових», - заявила Тимошенко.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus